A kokain alapanyagának előállításához használt beültetett terület évek óta először csökkent Peruban, a világ második legnagyobb termelőjénél – közölték a perui hatóságok szerdán.
Az ország kokacserjékkel beültetett területe tavaly 2,3 százalékkal 92 784 hektárra csökkent, ami az első visszaesés az elmúlt hét évben.
Az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) szerint Kolumbia után Peru a második legnagyobb kokacserje termesztő a világon. A kokacserje termesztése ott legális, a növényt gyakran nyersen rágcsálják, ám a termés nagy részét illegálisan kokain előállítására használják.
Míg a kormány az illegális kábítószerek elleni küzdelemben elért győzelmeként értékelte az adatokat, a visszaesés valójában csekély. A Devida kábítószer-ellenes hatóság által összeállított adatok szerint 2015 óta több mint kétszeresére nőtt a kokaültetvények száma Peruban.
Az ENSZ műholdfelvételek alapján állítja, hogy Kolumbia beültetett területe 2022-ben dupla akkora volt, mint Perué. A termelés mennyisége olyan magas, hogy a Bloomberg számítása szerint
a kokain már megelőzi az olajat, és Kolumbia legfontosabb exportcikke lett.
A kiábrándító valóság ugyanakkor az, hogy az elmúlt években a hatóságok azért foglalhattak le több kokaint a korábbiakhoz képest, mert annak előállítása felpörgött a világban.
Elborította a kokain a hamburgi kikötőtRekordmennyiségű, több milliárd euró értékű kokaint foglaltak le a német hatóságok a hamburgi kikötőben. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.