Kína mindig élen járt a hadászati technológiában, és ez most sincs máshogy: a Csuhajban tartott légibemutatón olyan fejlett drónokat és drónellenes légvédelmi rendszereket mutattak be, melyeket kulcsfontosságúnak tartanak egy esetleges Tajvan körüli háborús helyzetben. A China Aerospace Science and Technology Corporation bemutatta az FK-4000 mobil légvédelmi fegyverrendszert, amely nagy teljesítményű mikrohullámokat (HPM) használ a legkisebb, legkönnyebb drónok, akár mikroméretű, pilóta nélküli légi járművek elfogására.
Az FK-4000 egy körülbelül nyolc méter széles antennarendszerrel rendelkezik, amely kevesebb mint egy másodperc alatt képes mikrohullámú támadást indítani akár 3 kilométeres távolságra.
A mikrohullámok nemcsak gyorsabbak, mint a hagyományos ellentámadási eszközök, de gyakorlatilag láthatatlanok is más radarok számára,
és nagyobb felületet képesek lefedni, így hatékonyabbak, mint a lézerek nagy területek esetén. A bemutatón szerepelt egy másik HPM-rendszer is, amelyet a Norico Group fejlesztett ki, és hasonló méretű mikrohullámú sugárzóval rendelkezik, mint az FK-4000, felszerelve egy követőállvánnyal, valamint integrált kereső- és nyomkövető radarral a tetején.
Egy másik védelmi óriás, a China Electronics Technology Group Corporation (CETC) is integrálta ennek a technológiának az előnyeit a Thunder nevű alacsony magasságú védelmi rendszerébe. A CETC egy modellt is bemutatott a rendszerből a Csuhaj eseményen, amely egyértelműen tartalmazza a mikrohullámú radar, az elektrooptikai érzékelők és a nyomkövető berendezések egy járműbe történő integrálását – írja a South Chine Morning Post.
A katonai elektronikai gyártó bemutatta egy olyan rajindító jármű második kiadását is, amely 48 merevszárnyú drónt képes indítani négy percen belül. A CETC szerint minden jármű két drónszettet hordozhat, és minden eszköz maximális hasznos terhelése és felszálló tömege 7 kilogramm (15,4 font), illetve 30 kilogramm (66 font), míg üzemidejük 120 perc. A csuhaji légibemutatón számos pilóta nélküli jármű is helyet kapott, köztük
a Jentank, egy új típusú intelligens konfigurációjú támogató pilóta nélküli légi jármű (SS-UAV), amely drónrajok légi hordozójaként szolgálhat.
A nagy, sugárhajtású drón maximális felszálló tömege 10 tonna, széles sebességtartományt, rövid felszállási és leszállási időt, valamint nagy teljesítményt kínál:
A Jentank nemcsak példátlan felderítési és csapásmérési képességeket biztosít a többi drónhoz képest, hanem meghosszabbítja a kisebb drónok hatótávolságát azáltal, hogy azokat a levegőből indítja.
A bemutatón leleplezték az Orca nevű, 500 tonnás pilóta nélküli harci hajót is,
amely tűzerőcsapásokra, légvédelemre, rakétaelhárításra és tengeralattjáró-elhárításra készült, és maximális hatótávolsága 4000 tengeri mérföld. Az Orca képes önállóan működni, vagy összehangolt „farkasfalkás” támadásokban részt venni, több egység együttes munkájával az ellenség legyőzésére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.