George W. Bush e heti beszédére esés volt a börzék válasza, ám mint egyes hazai alapkezelők megjegyezték: az értékpapírpiacok amúgy is pesszimisták, a gazdasági és a vállalati kilátások kedvezőtlenek, ám az iraki helyzet nyakába varrnak mindent. Mindenki biztosra veszi már a háború tényét - jegyezte meg Szabó László, a Concorde Alapkezelő vezérigazgatója. Az elmúlt két-három hónapban új tényező nem látott napvilágot, s amit a portfólió-összetételen akartunk változtatni a kialakult geopolitikai helyzet kapcsán, már megcsináltuk - tette hozzá. Eddig is jelentősen alulsúlyozta a nemzetközi részvényeket az alapkezelő, míg a magyar papírokat illetően kivárnak.
Egyes külföldi befektetési alapok mindenesetre nem bízzák a véletlenre a dolgot, s - háttérbe helyezve az erkölcsöt - a háború nyerteseire helyezik a hangsúlyt. Az Enterprise Group Capital Appreciation Fund, a Liberty Growth Stock Fund, a Strong Blue Chip Fund és a Nations Marsico Focused Equities portfólióiban túlsúlyozottá váltak a többek között F-16-os vadászrepülőgépeket gyártó Lockheed Martin részvényei - derült ki a Standard & Poor's összesítéséből. A Nations Value és a Regions Morgan Keegan Value alap a Raytheonban bízik, amely a legnagyobb rakétagyártó cég. A védelmi részvényeket intenzíven vásárolta a BlackRock Large Cap Equity Funds is, amelynek portfóliójában jelentős súllyal szerepel a General Dynamics és a Raytheon. A General Dynamics és a Lockheed Martin a kedvelt elemei a Vice Fund portfóliójának is, mely alap kimondottan a "bűnös" szektorokra - védelmi ipar, szerencsejáték, dohány-, szeszipar - szakosodott. Ezen ágazatok az elmúlt öt évben közel ötszörösen túlteljesítették az S&P 500 index teljesítményét. (FB)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.