Tavaly is nagy kereslet volt tapasztalható az ezüsttárgyak iránt a hazai aukciókon. Az érdeklődés továbbra is a különleges kiképzésű darabok iránt a legnagyobb: a gyűjtők elsősorban a 17-19. századi ötvöstárgyaknak juttattak kitüntetett figyelmet, de népszerűek voltak a 20. század első harmadában készült szecessziós tárgyak, teáskészletek, tálcák, gyertyatartók is.
Az ezüst grammra számított értéke alapvetően a nemesfém tárgy keletkezésének korától függ. Az antik, illetve a normál ezüst közötti választóvonalat a műkereskedelmi szokásjog az 1867-es évszámnál húzza meg, amikor is központosított ezüstjelzési rendszer, az úgynevezett "diannás" jel lépett érvénybe hazánkban. Ezen választóvonal fontosságára jellemző, hogy a korábban készült tárgyak grammra számított értéke a kiegyezés utáni normál ezüstből készített dísz- és használati tárgyak árának majdnem a kétszerese.
A legkelendőbb ezüsttárgyak természetesen a dísztárgyak közül kerülnek ki. Elsősorban a gyertyatartók, asztali kínálók, egyházi kegytárgyak a legkeresettebbek. A gyűjtők és műbarátok sokkal tartózkodóbban viszonyulnak elődeink nemesfémből készült használati tárgyaihoz, melyekből sok csak az úgynevezett "tört ezüst" értékén cserél gazdát a műkereskedelemben. Persze itt is akadnak kivételek, hisz egy-egy ritkaságszámba menő, hiánytalan hat- vagy tizenkét személyes étkészlet, teáskészletek vagy a tálcák és egyéb szervírozóalkalmatosságok vételára messze meghaladhatja az adott tárgy grammra számított értékét.
Az ezüsttárgy eredeti használati funkcióján túl elsősorban a készítés helye és ideje, a munka mesterfoka és stílusa, valamint a mester esetleges ismertsége befolyásolja az értéket. Ez utóbbi adatok sok esetben ismertek, hisz készítésük során - az esetek túlnyomó többségében időben is behatárolható - mesterjegyekkel látták el az ezüsttárgyakat. A dísztárgyak keletkezésének körülményein túl az érték megállapításánál természetesen a tárgy állapota is fontos tényező.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.