Akik jól ismerik az Abigail Galéria tevékenységét, minden bizonnyal felfigyeltek már arra, hogy árverésről árverésre egyre több kvalitásos alkotás bukkan fel a kis aukciósház anyagában, amely ezek árképzését is a vezető házakéhoz igazítja. Ennek ellenére a galéria üzletpolitikája alapvetően nem változott: a Millennium Centerben található aukciósház kínálatának többségét továbbra is a vetélytársainál alacsonyabb indulási áron kínált középkategóriás festmények teszik ki. Az alacsony kikiáltási árak a vásárlókör szélesítését célozzák.
A csütörtökön sorra kerülő festményárverésén szereplő legjelentősebb művek felsorolásának élére Korniss Dezső két alkotása kívánkozik. Az aukció katalógusának címlapjára választott mű, a mester egészen korai Kettős portréja (kikiáltási ára 1,8 millió forint) mellett a Fekete-vörös kalligráfia (szintén 1,8 millióról indul) is kitüntetett figyelmet érdemel. E kép külön érdekessége sajátos csurgatásos technikája, mely művészettörténeti szempontból is kiemelkedő művé avatja. A kvalitásos alkotások sorába tartozik egy kivételesen szép Bene Géza-tájkép (Piros fák, 380 ezer forint), Scheiber Hugó ritka, futurista formajegyeket hordozó Három női arca (1,7 millió forint), valamint Aba-Novák Vilmos és Szőnyi István egy-egy kései alkotása (Fekvő akt, 1,6 millió forint, illetve Zsuzsa lányom, 650 ezer forint) is. A ritkaságok között érdemes megemlíteni még Mattis Teutsch János freskótervét (1,6 millió forint), valamint Anna Margit (400 ezer forint) és Batthyányi Gyula (280 ezer forint) kép a képben tematikára készült festményeit.
A korábbi Abigail-árverésekhez hasonlóan a törzsanyag három súlypontját most is Nagybánya második generációjának, a KÚT-nak, valamint a szentendrei iskola jelentős alkotóinak munkái jelentik. A Nagybányai Művésztelep második generációjából Ferenczy Valér, Jándi Dávid, Boromissza Tibor nevét kell megemlítenünk. A KÚT csoportját a már említett Bene Gézán túl Mágori Varga Béla képviseli, míg a szentendrei iskola köréből Ilosvai Varga István, Kántor Andor, Deli Antal, Mihátz Pál alkotásai emelhetők ki. Klie Zoltán, Marosán Gyula és Zemplényi Magda munkáinak szerepeltetése ugyancsak hagyománynak tekinthető az Abigail anyagában, miként Bartha Lászlóé is; tőle most egy kései, nagyméretű festménye szerepel (Lekythos, 1,360 millió forint).
A II. világháború utáni időszak gyűjtői számára is akad néhány meglepetés az anyagban. Kassák Lajos fehér hollónak számító, "békásmegyeri száműzetésére" datálható virágtanulmánya mellett (induló ára 260 ezer forint) a legnagyobb érdekességet Bortnyik Sándor 1920 és 1925 között készült konstruktív munkájának a hatvanas évekre datálható újrafeldolgozása jelenti (Kompozíció, 150 ezer forint). A geometrikus absztrakciónál elidőzve érdemes még kiemelni Nádler István egy 1976-os Kompozícióját (120 ezer forint), valamint Gyarmathy Tihamér néhány grafikáját is. Ha az ötvenes évek termésénél kívánunk elidőzni, Kassák akkori barátjának, Gadányi Jenőnek - aki a figurativitással "bajlódó" Kassák számára ad ez idő tájt instrukciókat - több tájképében is gyönyörködhetünk a kiállításon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.