A közép-európai részvényalapok a cseh és magyar részvényektől várnak az idén kiugró növekedést, ennek megfelelően ezen papírokat is túlsúlyozták a portfólióban. A Lengyelországban uralkodó politikai bizonytalanság közepette gyengült a zloty árfolyama, a makrogazdasági folyamatok is kedvezőtlenül alakultak, s a tőzsdei kilátások sem biztatóak. A CA Közép-európai Részvény Alap az év eleje óta árnyalatnyit mérsékelte a lengyel papírok súlyát, míg a cseh és magyar papírok túlsúlyozottak. (Az 1,145 milliárdos eszközértékű alap befektetési politikájában 40 százalékos aránnyal szerepelnek a lengyel részvények, míg a cseh és magyar papírok 30-30 százalékkal.) Az alapkezelő szerint nem kell nagy ralira számítani a régió börzéin, de ez is benne van a pakliban.
Az OTP Quality Alap portfóliójában is alulsúlyozottak a lengyel papírok, míg a magyar részvényeknél épp fordított a helyzet. A lengyelországi események kapcsán nagyobb változtatás nem történt a portfólióban - mutatott rá Honics István, az OTP Alapkezelő szakértője, aki a kialakult bizonytalanságot átmenetinek tartja. Mindhárom országtól azt várja, hogy az év hátralévő részében, az iraki válság megoldását követően erősödjön. Emellett a konvergenciasztori is adhat némi lökést a régió piacainak, aminek köszönhetően a nyugati társaiknál jobb teljesítményre van esélyük. A 15,2 milliárdos Quality Alap részvénykitettsége jelenleg 75 százalék feletti, amelynek több mint fele magyar papírokban van.
A 487 milliós vagyonnal rendelkező CIB Részvény Alap befektetési politikája is módosul, hiszen a magyar részvények mellett cseh és lengyel papírok is bekerülnek a portfólióba. A megcélzott arányok szerint a magyar részvények 50, a lengyel és a cseh papírok 30, illetve 20 százalék körüli súllyal szerepelnének.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.