A befektetési alapok növekvő népszerűségét jótékonyan tudták kihasználni az ingatlanalapok is. Az év eleje óta 12,6 milliárd forintnyi friss tőke áramlott ezen konstrukciókba, amelynek köszönhetően már 28 milliárd forint fölé emelkedett a nyílt végű ingatlanalapokban lévő vagyon. Ez egyébként 63,5 százalékos bővülést jelent 2002 végéhez képest. Igaz, ez jelentősen nem változtatott az ingatlanalapok súlyán, hiszen a befektetési alapokon belül - az összesített nettó eszközértéket nézve - továbbra is 2,5 százalék körül mozog az arányuk. A kör áprilisban tovább bővül, hiszen a Budapest Alapkezelő Rt. a napokban adja be kérelmét a PSZÁF-hoz, ami azt jelentheti, hogy április közepe tájékán el tudják indítani az alapjukat.
Az alapkezelő konstrukciója újdonságnak tekinthető abból a szempontból, hogy alapok alapjáról van szó, ráadásul első körben hazai ingatlanalapokból válogatnak. Nem zárható ki, hogy a későbbiekben külföldi ingatlanalapok is bekerülnek a portfólióba - hangsúlyozta Fatér Gyula, a Budapest Alapkezelő vezérigazgatója. Ez egyszerűbb megoldásnak bizonyult, az ügyfelek ugyanúgy hozzájutnak az ingatlanpiaci hozamokhoz, mint ha egyetlen alapba fektetnének be, ám az alapok alapja rugalmasabb megoldást jelent - magyarázta Fatér Gyula, hozzátéve: magasabb költségekkel sem kell az ügyfeleknek számolniuk, mint ha közvetlenül invesztálnának egy ingatlanalapba.
A hazai palettán a Budapest Alapkezelő ingatlanalapja lenne a nyolcadik nyílt végű konstrukció. Az Európa Ingatlanalap továbbra is tartja vezető helyét, az alapban lévő vagyon az év eleji 6,2 milliárdról 9,6 milliárd forintra nőtt. Ezt követi az OTP Ingatlanbefektetési Alap és a Raiffeisen Ingatlanalap 7,5, illetve 7,2 milliárd forintos nettó eszközértékével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.