A német üzletember 87 tételt számláló gyűjteményének árverése az első olyan eset, amikor teljes kollekció értékesítésével próbálkozik a Kieselbach. Igaz azonban, hogy a galéria árverésein az utóbbi időben egyre nagyobb szerepet játszanak a neves magángyűjteményekből származó műalkotások: a Vasilescu-, vagy éppen a László Károly-gyűjteményből több jelentős plasztika és kép is megfordult már a cég aukciós kínálatában.
A több főművet, kivételesen szép Vaszarykat, valamint Aba-Novák Vilmos (kikiáltási ára 1,4 millió forint), Egry József (2,5 millió forint), Szőnyi István (16 millió forint), Kmetty János (2,2 millió forint) alkotásait tartalmazó gyűjtemény alig több mint egy évtizedes múltra tekint vissza. A gyűjtő Paál László (induló ára 29 millió forint), Rippl-Rónai József (13 millió forint), Perlrott-Csaba Vilmos (2,7 millió forint), Márffy Ödön (2 millió forint) és Vörös Géza nevével fémjelezhető franciás ízlésvilágú alkotásokkal vette körül magát. Emellett a német művészet irányába tett kalandozásairól is árulkodnak a gyűjteményben található festmények, mint például Mednyánszky László karakteres tájképei, vagy - a két világháború közötti időszakból - az új tárgyilagossággal rokonítható Kontuly Béla alkotása.
Az árverés legnagyobb szenzációjának a kínálatban szereplő hat Vaszary János-kép ígérkezik. A kitűnő mester két virágcsendélete (kikiáltási áruk 17, illetve 15 millió forint), a pesti korzót (12 millió forint), illetve egy-egy cirkuszi és tengerparti jelenetet ábrázoló vászna (egyenként 8 millió forint) mellett igazi ritkaságnak számít az 1918-ra datálható Kilovaglás előtt a tatai parkban című kép is (18 millió forint), mely számtalan kiállítás és szakmai publikáció tárgyát képezte már. Ezen alkotások jelentőségét az is növeli, hogy a hat vászon utóélete szinte pontról pontra követhető - korábbi tulajdonosaik ugyancsak jó nevű gyűjtők és szakemberek voltak. Szép számban láthatók Vörös Géza - a hazai árveréseken csak ritkán előforduló - festményei is az anyagban (850 ezer és 2,5 millió forint közötti kikiáltási árakkal). A kissé negédes, ám közkedvelt művésztől több jelentős alkotását is sikerült korábban megszereznie a gyűjtőnek. Vörös csendéletei és enteriőrképei így minden valószínűség szerint élénk licitek közepette lelhetnek majd gazdára a Vígszínházban.
A École de Paris hatását leginkább magukon viselő Ilosvai Varga István, Czóbel Béla, Farkas István, Basch Andor, Vas Elemér alkotásain túl több, a 20-as évek nemzetközi avantgárd irányzataihoz kapcsolódó művész munkái is szerepelnek az aukció kínálatában. Scheiber Hugó és Kádár Béla alkotásai mellett (utóbbitól Vörös Gézához hasonlóan hat festményre lehet licitálni) Bernáth Aurél 1922-es mappájából ugyancsak kalapács alá kerül majd egy lap (induló ára 550 ezer forint), de helyet kapott az alig ismert Szakmáry László egy munkája is (3 millió forint).
Ráadásként az aukciós anyag végén öt ritka keretet is árvereznek majd a Vígszínházban. Az olasz, holland, valamint francia rámák igényes mesterdarabok, melyek egytől egyig a 17., illetve 18. századból származnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.