Az elmúlt hónapok könyvaukciói általában sikeresek voltak; bár a legjelentősebb antikváriumok tavaszi árverései még csak ezután kerülnek kalapács alá, a közepes anyaggal rendelkező könyvkereskedések is szép eredményeket értek el. Április 25-én, pénteken tartotta 9. könyvárverését a Szőnyi Antikvárium. A könyvkereskedés komoly ritkaságok, kiemelkedő tételek nélkül is remek teljesítménnyel zárta az Ece City Centerben megrendezett aukciót, ahol a szinte minden kategóriában élénk érdeklődés mutatkozott. Az antikvárium 544 tételt számláló kínálatából mindössze 81 maradt vissza, az 5,8 millió forint értékű anyag pedig 7,8 millió forintos összesített eredménnyel talált gazdára. Az árverés talán egyetlen csalódását az az 1593-as, frankfurti kiadású, gazdagon illusztrált Biblia jelentette (kikiáltási ára: 250 ezer forint), mely ritka volta ellenére sem talált vevőjére.
Az aukció legmagasabb áron leütött tétele a térképek közül került ki. Carl Ferdinand Weiland Weimarban kiadott általános kézi atlaszának értéke 150 ezer forintról 220 ezerig emelkedett, és szinte ugyanekkora összegért kelt el Weisz János 1897-98-as Világtörténete (210 ezer forint). Ilyen volt Brehm Alfréd 18 kötetes Állatok világa című sorozatának Paul de Kruif Bacilusvadászok című munkájával egybekötött példánya, amelyért 175 ezer forintot fizetett új tulajdonosa, az 1897-99 között szerkesztett Magyar Törvénytár (150 ezer forint), illetve Werbőczy István Hármaskönyvének 1773-as kalocsai kiadása (120 ezer forint). A metszetek közül egy Székesfehérvár látképét ábrázoló, 1601-ban készült lap szerepelt a legsikeresebben (110 ezer forint).
A keresett metszeteken, vagy éppen Kner-kiadványokon kívül (mindkét kategória visszamaradt tételek nélkül szerepelt az árverésen) továbbra is figyelemre méltó a magyar avantgárdhoz sorolható kiadványok népszerűsége. Most éppen a Hevesy Iván által írott Futurista, expresszionista és kubista festészet című, a Ma folyóirat kiadásában megjelent munkájának ára emelkedett a licitek során 4500 forintról 110 ezerig. Jól szerepeltek a XVIII. század második felére datálható magyar nyelvű könyvek, valamint a dedikált irodalmi alkotások, fordítások is. Bod Péter Magyar Athenasát és Dugonits András Az arany pereczek című írását egyenként 70 ezer forintért, míg a Kolozsvárott 1779-ben kiadott Erdélyi törvénykönyvet 46 ezer forintért értékesítette a Szent István körúti antikvárium.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.