BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Lievens a Dorotheumnál



A vártnál is jobb eredményt értek el egyes festmények a Dorotheum október elején tartott árveréssorozatán (melyről a hazai piac eseményei miatt eddig nem tudtunk beszámolni). Jan Lievens egy vásznáért a szakértőket is meglepő módon 760 ezer (a jutalékkal együtt több mint 900 ezer) eurót fizetett ki egy brit kereskedő. A fiatal férfi portréjáért - amely a festő korai, leideni éveiben készült, amikor Lievens szorosan együttműködött Rembrandttal - 13 telefonos licitáló versengett.

Az aukcióra bocsátott 420 régi festmény mintegy fele talált gazdára Bécsben, valamivel több mint bruttó 4,5 millió euróért. Idősebb Lucas Cranach két szász herceget ábrázoló félalakos portréja - amely 1946-ban a Szovjetunióba került, és csak nemrég jutott ismét eredeti tulajdonosa birtokába - a jutalékot nem számítva 220 ezer euróért került egy spanyol gyűjtő birtokába. A bécsi Auersperg-palota gyűjteményéből kalapács alá vitt tizenkét festmény közül Jusepe de Ribera Szent Pétere és Theodore van Loon egy ószövetségi jelenete egyenként jó százezer eurós árat ért el. Az árverés eredetileg legmagasabbra taksált tétele, Paul de Vos és Jan Wildens nagyméretű, állatokkal telezsúfolt paradicsomi jelenetéért ugyanakkor 180 ezer euró volt a legmagasabb ajánlat, ami nem érte el a minimális limitet.

Az aukciósorozat keretében kiemelkedő szobrok és épületdíszek is kalapács alá kerültek a Dorotheumnál. Egy 15. századi gótikus Madonna-szobor 108 ezer euróért cserélt gazdát, egy kivételesen magas színvonalú, jó állapotban lévő, márvány klaszszicista parkbeli kútért is majdnem ennyit fizetett ki új tulajdonosa. Hat reprezentatív reneszánsz szék összesen 34 500 euróért kelt el, egy 1735-ben készült meisseni baluszterváza ára pedig 30 500 euróig kúszott fel a licitek során.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.