Mikor emelkedhet a Budapesti Értéktőzsde indexe tartósan a 9500 pont fölé? Most, amikor a nemzetközi tendencia is alapvetően kedvezőnek tekinthető? A megoldást a magyar makrogazdasági helyzet érezhető javulása jelentené - mutat rá Pletser Tamás, az Erste Bank Befektetési Rt. elemzője. Amíg a költségvetési hiány elfogadható szintet nem ér el, a magas alapkamat nem mérséklődik, illetve a makrogazdasági helyzettel kapcsolatos bizonytalansági tényezők nem szűnnek meg, addig nagyobb ugrást a BUX-tól nem lehet várni. Ez pedig tavasznál előbb nem következhet be - véli a szakember.
A budapesti börze mutatója amúgy is kilóg a sorból, ha a kelet-közép-európai régió értékpapírpiacainak mozgását vesszük számba. Az elmúlt évben dollárban számolva a cseh részvénypiac teljesített a legjobban a régiónkban, amelyet az orosz és a lengyel követett, míg a magyar tőzsde teljesítménye a negyedik helyre volt elegendő. A BUX tehát lemaradásban van az árazást tekintve, ám ezen a helyzeten a makrohelyzet stabilitása mellett a régión belüli tőkeátcsoportosítás is javíthat. Az orosz piacról ugyanis könnyen máshová áramolhat a tőke a magas árazás, a Jukosz elleni politikai támadás keltette bizonytalanság, illetve a nyersanyagtermelő cégeket sújtó magasabb adók miatt - jegyezte meg Pletser Tamás.
S mely részvényekben lát fantáziát az elemző? A Mol és a Matáv átlagot meghaladó erősödését várja Pletser Tamás. A másodvonalbeli tőzsdecégek közül pedig a Rába- és a Pannonplast-részvények nyújthatnak 2004-ben kiugró teljesítményt, bár esetükben nagyobb a kockázati tényező is - hangzik a prognózis. (VG)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.