A hazai műkereskedelem egyetlen vidéki üzletláncolattal bíró cége a BÁV. E helyzeti előnyt kihasználva - és persze a jelenleg meglehetősen rossz mutatókkal bíró vidéki fiókok forgalmának fellendítését is szem előtt tartva - nagyszabású terveket dolgoztak ki az elmúlt hetekben a cég szakemberei: a hazai nagyvárosok vásárlókedvének élénkítését szolgáló projekteket kívánnak beindítani az idei évtől.
Az üzleti tervek két legfontosabb irányvonalát a rendszeres vidéki árverések beindítása, valamint a kortárs képző-, illetve iparművészeti alkotások szélesebb körű forgalmazása jelenti - nyilatkozta lapunknak Szász Zoltán. A cég hat vidéki üzletében, tehát Sopronban, Szombathelyen, Szegeden, Miskolcon, Pécsett és Győrött kívánnak felváltva árveréseket szervezni. Ezen aukciók kínálata a tervek szerint vegyes lesz - festményeket, műtárgyakat, ékszereket és bútorokat kívánnak kalapács alá vinni.
Az aukciókat a Budapesten már bevált és bizonyított, havonta megrendezett kamaraárverések mintájára kívánják lebonyolítani. Ennek - továbbá a helyi igényeknek is - megfelelően a kikiáltott tételek értéke eleinte a néhány százezer forintos határig terjedne, de a kereslet növekedésével fokozatosan emelnék ezt a mércét.
Az első ilyen kamaraárverést Pécsen rendezi meg a BÁV május 14-én. A következő, remélhetőleg hagyományteremtő vidéki aukció várhatóan Győrben lesz, minden valószínűség szerint még az idén - avat be terveikbe a cég Kinizsi utcai központjában a festményekért és a műtárgyakért felelős szakember.
A BÁV vidéki láncolatának üzletpolitikájában az árverések bevezetése mellett a kortárs művészeti anyag népszerűsítése is fontos szerepet játszik. Ezen elképzelés szerint - nagyrészt a vállalat budapesti, Bécsi utcai kortárs galériájának árukészletére alapozva - egységes kialakítású, reprezentatív kortárs "blokkokat" kívánnak létrehozni minden vidéki fiókban. Ez a lépés a nemzetközi műkereskedelemben is jól megfigyelhető trendnek, a szükségszerű szakosodás igényének is megfelel - mutatott rá Szász Zoltán.
A BÁV természetesen nem csupán a kortárs művészet felé történő nyitással igyekszik lépést tartani a nemzetközi műkincspiaci tendenciákkal és a változó hazai igényekkel. Hasonló szakosodást hajtottak végre például a Falk Miksa utcai galériában is, ahol a kínálat mostantól a hazai műkereskedelemben egyre népszerűbb grafikákra és a kortárs kerá-miákra összpontosul.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.