A fenti aukciósházak közös jellemzője, hogy egyikük sem specializálódott a műkereskedelem valamely szűk területére. Kínálatuk a festményektől a műtárgyakon át az ékszerekig terjed. A BÁV ezúttal néprajzi és ékszerárveréssel, a Polgár ékszerekkel, valamint kisebb ezüstökkel és dísztárgyakkal jelentkezik, a Belvedere pedig általános, a festményektől a dísztárgyakig terjedő kínálattal indítja a szezont.
A Polgár ma kalapács alá kerülő anyagának közel kétharmadát ékszerek, kar- és zsebórák, valamint érmék teszik ki. A kínálat két legérdekesebb, és egyben legmagasabb kikiáltási árról induló tétele két, briliánsokkal díszített ékszer; közülük az a Cartier szoliter gyűrű az értékesebb, melynek legnagyobb köve cirka 2,0 karátos (induló ára 2,2 millió forint), míg a másik szoliter gyűrű legértékesebb drágaköve 1,0 karátos (1,2 millió forint). Az árverés hátramaradó részében szobrokat, ezüst és kerámia dísztárgyakat, miniatűröket, végül néhány keleti tárgyat aukcionál a Váci utcai galéria.
Az eddig hagyományosan egynaposra tervezett tavaszi ékszerárveréseit most egy második estével toldotta meg a BÁV. Az ékszereket követő estén árverésre kerülő, több mint 350 tételt magában foglaló néprajzi kínálat vázát - miként az elmúlt héten a Nagyházi esetében is - egyetlen gyűjtemény, nevezetesen Varga Vince kollekciójának kiváló darabjai képezik majd. Az ékszerek terén korábban is kiemelkedő eredményeket magáénak tudó cég most sem maradt el az eddigi színvonaltól: 304 tételt számláló kollekciójának összki-kiáltási értéke meghaladja a 23 millió forintot. Az este legmagasabbról indított tétele egy háromdarabos ékszergarnitúra lesz (2,3 millió forint), mely tahiti tenyésztett igazgyöngyökkel és briliánsokkal díszített. Optimizmusra ad okot a BÁV néprajzi árverésével kapcsolatban az is, hogy a Nagyházi hasonló tárgykört felsorakoztató aukciója jelentős sikert ért el a múlt héten (a 250 tételes néprajzi kollekció közel 75 százalékos kelendőségi mutató mellett 12 961 000 forintos forgalmat hozott).
A BÁV néprajzi árverését a Belvedere ugyancsak kétnapos aukciója követi majd. A 3. művészeti árverését rendező Szent István téri galéria szombat este festményeket és szobrokat (utóbbiakat ritkán látható bőségben), a második napon pedig bútorokat, ezüst, üveg és kerámia dísztárgyakat bocsát licitre. A festménykínálatban elsősorban a XIX-XX. századi klasszikus magyar festészet jelesebb alakjai képviseltetik magukat, de néhány XIX. századi francia és német csendélet-, illetve zsánerfestő is felbukkan. Az első nap 176 tétele közül Paál László egy tájképe indul a legmagasabb kikiáltási árról (18 millió forint), míg a barbizoni mester munkáját Kacziány Aladár kivételesen szép szimbolista alkotása, a Moll akkord című nagyméretű akvarell követi majd a képzeletbeli ranglétrán 2,8 milliós indulási árral. A második este slágere néhány ritkaságszámba menő bútordarab - többek között egy 1900 körül, Gustav Siegl tervei alapján készült bécsi Thonet-szalongarnitúra (950 ezer forint) - mellett az anyagban szereplő mintegy 10 kiváló Zsolnay kerámia lehet. Utóbbiak közül a legmagasabb kikiáltási árról (1,4 millió forint) egy Apáti-Abt által tervezett párducos asztaldísz, valamint egy 1896 körül készült elefántos díszváza indul majd.
A Nagyházi múlt heti árverése egyébként az első napon aukcionált néprajzi tárgyakat követően a második este is sikeresen zárult. A főként másod- és harmadvonalú festők alkotásait felvonultató anyagnak nagyjából fele gazdára talált a Balaton utcában (az eredményekről később, a többi hasonló profilú árverés eredményeivel együtt számolunk majd be részletesen).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.