A makrogazdasági helyzetet övező bizonytalanság mérséklődésével párhuzamosan az élénkülés jeleit lehet felfedezni a Budapesti Értéktőzsdén - véli Szikszai Szabolcs, a Takarékbank Rt. elemzője, aki úgy látja: egyre több külföldi szereplő jelenik meg a vevői oldalon.
A lengyel makrogazdasági helyzet romlása, a kamatemelési várakozások mindenesetre a magyar piac felé terelik a külföldi tőkét, ami leginkább az OTP-részvények piacán csapódik le. Ez abból a szempontból logikus is, hogy a gazdasági helyzet romlása leginkább a bankpapírt sújtotta, ám azt látni kell, hogy az OTP 3300 forint körüli árfolyama az ez évi eredményre vetítve 8-as P/E értéknek felel meg, ami a lengyel bankszektor árazásához képest még mindig alacsony - magyarázza Szikszai Szabolcs. Ezért a 3900 forintos célárfolyamok egyáltalán nem tűnnek irreálisnak, sőt az sem kizárt, hogy négyessel kezdődjön a jegyzése. Hasonló eltérés látszik az olajszektor tagjainál is, a lengyel PKN Orlen 12 P/E-n forog, míg a Molnál 8 körüli ez az érték. A Takarékbank elemzője az olló szűkülésére számít.
A bluechipek közül a Mol és a Richter Gedeon részvényeiben lát fantáziát Szikszai Szabolcs. A Richter lejtmenete aligha a kedvezőtlen negyedik negyedév számlájára írható, az ÁPV bejelentése, miszerint megválik Richter-pakettjától, jóval inkább rányomta bélyegét az árfolyamra. A másodvonalbeli részvények közül az FHB-részvényekre kedvezően hathat majd a kamatcsökkentés, míg a Fotex- és a Pannonplast-papírok jóval nagyobb kockázattal kecsegtetnek, ám esetükben kiugróbb árfolyam-emelkedésre is lehet kilátás. (VG)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.