Az idénykezdés kockázatait az idén három antikvárium vállalta, a Fekete Hattyú, a Honterus és a Mike. Az eltérő kínálat ellenére az árverések kivétel nélkül kedvezően alakultak - mindhárom stáb sikeresnek vallhatta rendezvényét. Az összkikiáltási érték tekintetében a Honterus 8 623 500 forintot érő kollekciója volt a listavezető, majd a Mike és társa következett 3 884 300 forinttal, végül pedig a Fekete Hattyú, 375 201 forintos anyagával.
A Fekete Hattyú antikvárium február 13-án, az Apáczai Kiadóban megrendezett árverésén 214 tárgyra licitálhattak a gyűjtők. Az eredmény: 129 visszamaradt tétel, 225 900 forintos összleütés. A zömében 1000 és 10 ezer forint közötti értéken kikiáltásra bocsátott kötetek, térképek és fotográfiák közül elsősorban a ritkábban felbukkanó jogi, irodalmi, vagy éppen néprajzi szakkönyvekre, képzőművészeti monográfiákra és bibliográfiákra licitáltak a jelenlévők.
Lényegesen nagyobb érdeklődés és eredmény jellemezte a Mike és Társa 23. aukcióját. A március 3-án megrendezett árverésen zömében 5000 és 50 000 forint közötti kikiáltási áron ajánlotta mintegy 400 tételt számláló kollekcióját az antikvárium. A legnagyobb favoritoknak számító tételek azonban rendre visszamaradtak. Így járt például Pázmány Péter A' Romai Anyaszentegyház Szokásából minden Vasarnapokra es egy-nehány Innepekre Rendelt Evangeliomukrúl? címmel 1636-ban Pozsonyban kiadott műve, melyet 360 ezer forintért kínált a könyvkereskedés. Hasonló sorsra jutott a házigazdák által becses, a nemzetközi antikvárpiacon is nagyra értékelt munkaként aposztrofált, 1570-ben közreadott Pamphili Eusebii, melynek kikiáltási ára 160 ezer forint volt. A nagyobb értékű tételek visszamaradása ellenére is jelentős sikereket könyvelhetett el a Mike, hisz az összkikiáltási értékkel lényegében megegyező forgalmat bonyolított le. Ennek elsődleges oka a 10 000-50 000 forintos sávba tartozó kötetek stabil szereplése volt; ebben a kategóriában rendre a duplájára emelkedtek az egyes tételek kikiáltási árai.
A bibliofilek számára az elmúlt hónapok legnagyobb meglepetését a Honterus február 27-én megtartott 58. árverése jelentette. Az ECE City Centerben megrendezett aukción szereplő, főként 10 000-100 000 forint közötti kikiáltási áron lévő közel 500 tétel 90 százaléka talált gazdára. A könyvárverések között párját ritkító eredmény az aukció összforgalmán is meglátszott. A 8 623 500 forintos összkikiáltási érték a duplájára, közel 17 millióra terebélyesedett a maratoni este során. Történt mindez annak ellenére, hogy az anyagban egyetlen milliós nagyságrendű tétel sem szerepelt, sőt, az árverés legmagasabb kikiáltási árról indított tétele - Lépes Bálint Pokoltol rettenteo és mennyei boldogsagra edesgeto tükör című, 1617-ben Prágában kiadott munkája (kikiáltási ára 420 ezer forint) - is csupán alapáron kelt el. Az antikvárium kiváló teljesítménye így a középkategóriás kötetek, térképek és metszetek remek szereplésének volt köszönhető, melyek legtöbbször a kikiáltási érték kétszerese körüli áron cseréltek gazdát. A legnagyobb licitemelkedést elért tétel I. Lipót császár Sráter János számára 1700-ban kiállított, pergamenre írott adománylevele lett, amelynek ára a 100 ezres kikiáltási árról egészen 550 ezer forintig emelkedett. Ugyancsak kiválóan szerepelt Gracza János - a könyvárveréseken amúgy is rendre népszerű, 1848-49-es tematikához sorolható - ötkötetes, Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története című munkája is. A megkímélt állapotú, 19. század végén kiadott történelmi mű a licitek során 36 ezer forintról 320 ezerre küzdötte fel magát. Az árverés harmadik meglepetését egy művészeti munka jelentette. Cristophandr Nilson 1812-ben kiadott, Bevezetés a lineáris perspektívába című traktátusa a 18 ezer forintos alapárról indulva végül 220 ezer forintért cserélt gazdát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.