Kitűnően szerepeltek a barokk képek, szobrok és bútorok a Dorotheum március végi árverésein. A bécsi cég szezonnyitó aukciósorozatán a festmények között különösen kiemelkedő eredményt ért el Pieter Paul Rubens Szanherib asszír király veresége Jeruzsálem falai előtt című vásznának egy a mester műhelyében készült kópiája: a képet a becsült érték majdnem ötszöröséért, 168 ezer euróért ütötték le. Az ugyancsak flamand származású Anthonys van Dyck műhelyének egy a gyermek Jézust Salvator Mundiként ábrázoló képe 84 ezer eurót ért meg új tulajdonosának, míg az osztrák barokk festő, Johann Michael Rottmayr allegorikus vászna 60 ezer euróért kelt el. Utóbbi képet - amely egykor a bécsi Harrach-palota mennyezetét díszítette - a mester szülővárosa, a bajorországi Laufen vásárolta meg, és azt a városháza lépcsőházában kívánja kiállítani.
A barokk bútorok közül egy karosszékpár ugyancsak a vártnál magasabb áron, 22 ezer euróért talált gazdára, míg különböző szekrények 22-36 ezer euró közötti árakat értek el. A szobrok közül egy 1705-1707 közöttre datálható, Johann Meinrad Guggenbichler által készített angyalfigurát 19 500 euróért vásárolt meg egy brazíliai gyűjtő, míg Joseph Thaddäus Stammel 1735-40 között készült Szent Pétere 18 300 euróért cserélt gazdát. Ebben a kategóriában egyébként a gótikus Madonnák is jól szerepeltek, egy 1420 körüli, a "lágy stílus" körébe sorolható, valószínűleg délnémet területről származó darab például 36 ezer eurót ért meg új tulajdonosának.
A Dorotheum márciusi régifestmény-árverésén a 16. századi kínálat is igen erős volt. Egy olasz bank egészen 72 ezer euróig licitált Jacopo Tintoretto egy reprezentatív férfiportréjára, míg a velencei mester egy másik arcképe 54 ezer euróért került egy orosz gyűjtő kollek-ciójába. Ugyanekkora árat ért el a Paris Bordonénak tulajdonított Menekülés Egyiptomba című vászon is. Valóságos szenzációt okozott Heinrich Anton Dahling történelmi képpárja: a Napóleon 1806-os berlini bevonulását ábrázoló két festmény 168 ezer euróért vándorolt új tulajdonosához. A vártnál magasabb árat egy moszkvai gyűjtő ajánlotta.
Április 19-én a régi tudományos eszközök gyűjtőit várja számos csemegével a Dorotheum. Többek között egy 1850 körül a bécsi Simon Plössl optikus műhelyében készült mikroszkópra lehet majd licitálni (becsült értéke 10-12 ezer euró), de 18. század végi londoni napóra (J. Gilbert; 4-5 ezer euró) és 1700 körül készült nap- és holdóra (Johann Martin; 3-5 ezer euró) is megtalálható a kínálatban. A mindig népszerű glóbuszok között két, a londoni Cary-műhelyben készült darab lehet a favorit. John és William Cary 1816-os éggömbje, valamint George és John Cary 1838-as földgömbje együtt 20-25 ezer euróért találhat gazdára. Utóbbi érdekessége, hogy az akkor legfrissebbnek számító északi-sarki felfedezések eredményeit is mutatja. Az árverésen ezeken kívül régi orvosi műszerek, továbbá 19. századi fizikai eszközök és hőmérők is kalapács alá kerülnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.