A múlt hét eleji kamatcsökkentést megelőző, illetve az azt követő erősödés után most átmenetileg megtorpant a forint- és kötvénypiac lendülete, tegnap az euró már 249 forint közelébe jutott a déli órákra. A gyengülés indokaként az izraeli elnök ellen tervezett merénylet hírét említették kereskedők, a fizetési mérleg adatra nem reagáltak. Tény ugyanakkor, hogy a piac továbbra is erősen optimista, így az egyébként nem túl fényes adatok közül igyekszik a jobbakat megtalálni, és ezeket állítja döntéseinek középpontjába - fogalmazott Török Zoltán, a Raiffeisen Bank elemzője.
A mai inflációs statisztika lehet a következő lépcső a hangulatalakításban: az elemző nem vár túlzottan kedvező eredményt, egy a várakozásoknál gyengébb adatot is elképzelhetőnek tart (Török 7,4 százalékos inflációra számít). A hét végén a februári bérdinamika-mutató is napvilágot lát majd, így kiderül, hogy maradt-e a bérnövekedés meglehetősen alacsony januári szintjén, vagy a második hónapban ismét meglódult.
Ennek a három tényezőnek az együttes hatásától teszi függővé Török a jegybank jövőbeni várható politikáját is: amennyiben az infláció várakozások feletti értéket mutat és a bérkiáramlás üteme is növekedett, elképzelhető, hogy az MNB vár a további kamatcsökkentéssel. Ez esetben a forint- és kötvénypiacok is megnyugodhatnak az elmúlt hónap heves erősödése után, bár az optimizmus eltűnésére nem számít a szakértő. Az állampapírpiac a kamatcsökkentést követő hozamkorrekció után megnyugodott a múlt hét második felében, így a hozamok sem estek már a korábbi ütemben. E helyett a hét további részében vegyes hozammozgások következtek, alacsony amplitúdójú kilengésekkel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.