A székházváltás ellenére továbbra is az egykori Lónyay utcai főépület ad otthont a héten a BÁV 840 tételt felvonultató, háromnapos árverésének. A keddtől csütörtökig megrendezésre kerülő, 840 tételes, közel 77 millió forintos kikiáltási árral induló anyag árverezésének forgatókönyve most is a korábbi gyakorlatnak megfelelő lesz. A háromnapos aukció első estéjén az ékszereké a fő szerep, a második napon festmények, válogatott grafikák, valamint bútorok és szőnyegek kerülnek kalapács alá, míg az aukció harmadik estéjén különféle dísztárgyakra, üvegekre, kerámiákra, keleti tételekre, továbbá jelentős mennyiségű ezüstneműre licitálhatnak majd az érdeklődők. Az árverés külön érdekessége, hogy a Sümegi és fia pincészet gyűjteményének muzeális borai közül is árverésre bocsát néhány palackot a ház.
A BÁV egyik húzóágazatának számító ékszerek körében ez évben immár másodízben rendez árverést a cég. A 270 tételt felölelő kínálatban a brillektől egészen a biedermeier ékszergarnitúrákig számtalan izgalmas tétel található. Előbbiek közül egy 1,5 karátos szoliter gyűrű (805 ezer forint), utóbbiak közül pedig egy türkizekkel díszített karkötőből és egy függelékből álló garnitúra (200 ezer forint) ígérkezik a legkelendőbb darabnak. A kar- és zsebórák sorában megtalálható az egyik legkeresettebb márka, az IWC, míg ugyancsak nagy érdeklődés övezheti majd azt az aranycsatos, rendkívül elegáns Longines karórát is, melynek kikiáltási ára 200 ezer forint lesz.
A második este képzőművészeti kínálatában zömmel másodvonalbeli alkotások kaptak helyet, azonban az e területen korábban jelentős piacvesztést szenvedő vállalat láthatólag - s itt főként a grafika műfaját kell kiemelni - mindent megtett az anyag színvonalának emelése érdekében. Az anyagban szerepel például Márffy Ödön, Dési Huber István, Ilosvai Varga István, vagy éppen Perlrott Csaba Vilmos egy-egy friss akvarellje, de a festmények között is található több nívós alkotás, így például Vaszary János korai fiúportréja (400 ezer forint), vagy éppen Böhm Pál Táborozó cigányok című alkotása (850 ezer forint). Mellettük több kortárs mesterünk neve is felbukkan az anyagban, többek között Galambos Tamásé, Schéner Mihályé, Konok Tamásé és Lukoviczky Endréé. Ugyancsak a második napon kerül sor a mintegy ötven tételt számláló szőnyeg- és a negyvendarabos bútorkínálat aukcionálására is. Előbbiek között minden bizonnyal egy karapinár szőnyeg (68 ezer forint) lesz az egyik favorit; ennek külön érdekessége, hogy párja az Iparművészeti Múzeumban látható. A bútorok között egy 18. századi sublót emelkedik ki színvonalával (800 ezer forint).
A háromnapos árverés utolsó s egyben legnagyobb összkikiáltási értéket (29 millió forint) képviselő etapján ezüstneműk és különféle dísztárgyak kerülnek kalapács alá. A hagyományosan magas színvonalú ezüstkínálatban számtalan hazai és külföldi ritkasággal, így például cukordobozokkal találkozhatnak a gyűjtők. A magyar anyagból színvonalával kiemelkedik egy 1760-ban készült kolozsvári darab, valamint a Georgius Szatmáry által, a 19. század elején készített cukorszóró és -doboz (90, illetve 80 ezer forint). A környező országok ötvösműhelyeiből, többek között, egy 1873-ban készült orosz eklektikus díszkanna, a bécsi Carl Blasius műhelyéből pedig magas mesterségbeli tudásról árulkodó cukordobozok számíthatnak majd a licitálók kitüntetett figyelmére. A sláger azonban minden bizonnyal egy velencei barokk serleg lesz, melyet 1690 körül készíthetett Piero Pazzi. Az üveg dísztárgyak között több népszerű szecessziós tárgy (egy-egy Daum Nancy és Lötz) kapott helyet, de a 18-19. századi porcelántárgyak között is akadnak ritkaságok, mint például az a kertészlány figurája, mely a berlini W. C. Vegely-manufaktúrában készülhetett még 1751-57 között (350 ezer forint).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.