Talán még soha nem sikerült olyan egységes anyagot összeállítania az Abigail Galéria munkatársainak, mint ezúttal. A pontosan 200 tételt magában foglaló, 55 863 000 forint összkikiáltási árú anyag szinte teljes egészében a magyar festészettörténet elmúlt 70 évének terméséből áll össze, a szentendrei iskola és Nagybánya második generációjának alkotóitól indulva, egészen napjaink kortárs művészetéig haladva. A fenti időszak néhány fontos alkotójától, mint például Román Györgytől vagy Rafael Viktortól igazán jelentős képeket sikerült megszereznie a Váci utcai cégnek az árverésre. Az anyag egysége pontosan jelzi a galéria által felvállalt missziót is, mellyel az Abigail az elmúlt 70 év művészettörténetének egy állandó, stabil nézőpontból történő szemléletét nyújtja, megkönnyítve ezzel a laikus gyűjtők tájékozódását is. További érdekessége a kínálatnak, hogy az 1930-2000 közötti időszakból több alig ismert vagy már szinte teljesen elfeledett alkotó munkái is megtalálhatók benne. Ilyen például Bíró Antal három műremeke is, melyek a The Israel Museum of Jerusalemből kerültek vissza hazánkba. Ami az árakat illeti, a tételek több mint 60 százaléka 100 ezer forint feletti kikiáltási árról indul, miközben az egymillió forint feletti kate-
góriában 13 alkotás szerepel.
Az árverés anyagának 19. századi részét néhány grafikai munka - Székely Bertalan Visegrádi részlete (150 ezer forint), Munkácsy Mihály két tanulmánya (egyenként 280 ezer forint), valamint Telepy Károly Olasz kolostor című ceruzarajza (80 ezer forint) - vezeti fel, utóbbi művész Tátrai táj patakokkal és ifjabb Markó Károly 1858-ban készült Itáliai táj várrommal című olajfestményeivel (1,8, illetve 1,9 millió forint) kiegészülve. A 19. századi anyagot egy nagy ugrással néhány jeles avantgárd klasszikusunk 1910 és 1930 között készült alkotása követi, köztük Kmetty János Kecskeméten festett látképével (1,9 millió forint), Perlrott Csaba Vilmos téli nagybányai tájképével (1,4 millió forint), vagy éppen Bortnyik Sándor talán legjobb időszakából származó akvarellvázlatával (160 ezer forint).
A kínálat gerince - a 20. század második harmadának terméséből válogatott anyag - a már említett második generációs nagybányai művészekkel és a szentendrei iskola képviselőivel indul. Előbbiek közül Jándi Dávid és Nagy Oszkár neve szerepel a kínálatban, míg a jóval népesebb szentendrei csoportot többek között Kántor Andor, Boromisza Tibor, Deli Antal, Vörös Géza, Heintz Henrik, Ilosvai Varga István munkái alkotják. Ugyancsak erős a - sok tekintetben az előző két iskolából táplálkozó - II. világháború utáni művészet kínálata, melyet Vén Emil, Klie Zoltán, Marosán Gyula, Zemplényi Magda és Román György neve fémjelez a legjobban. Utóbbiak közül mindenképpen ki kell emelni a két kiváló Román György-alkotást (Fasorok és Idegen város, egyenként 1,5 millió forintos induló áron), melyek a művészről 2001-ben megjelent monográfiában is szerepelnek.
Eközben egy-egy, a piacvezető házak árverésein rendre slágernek számító alkotás is felbukkan az anyagban, például Koszta József két képe (Erdőrészlet színes domboldallal, 1,9 millió forint; Szárkúpok, 1,4 millió forint), Schönberger Armand egy műve (Csendélet nyitott könyvvel, 1,7 millió forint), illetve egy kétalakos Kádár Béla-alkotás (Testvérek, 1,6 millió forint).
A kortárs művészet aukcionálását immár szinte egyedül felvállaló Abigail kínálatában ezúttal különösen markánsan van jelen napjaink nonfiguratív festészetének geometrikus ága, benne például Gyarmathy Tihamér, Fajó János, Matzon Ákos, Orosz Gellért, vagy éppen Aknay János alkotásaival. Mellettük a keresettebbnek számító mai figurális alkotók is megjelennek, többek között Galambos Tamás és Schéner Mihály.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.