Ezúttal szemmel láthatólag a minőség javítására törekedett a Nagyházi: a színvonal emelésének szándéka mind a festészeti, mind az ezüst-, ékszer- és dísztárgykínálatban tetten érhető. A képzőművészeti anyagban a szokásosnál is gyakrabban fordulnak elő a magyar klasszikusok alkotásai, míg a dísztárgyak húzóerejét a kiváló ezüst- és főként a távol-keleti kínálat jelenti. A 348 tételt felsorakoztató képzőművészeti kollekció alsó becsértékhatára 65 615 000 forint. Az aukciót jótékonysági felajánlás vezeti fel, majd egy 13 tételből álló régi grafikai gyűjtemény következik. A festészeti anyagból többek között Aba-Novák Vilmos falusi utcarészlete (a becsérték alsó határa 1,5 millió forint), Vörös Géza Assisi Szent Ferenc-ábrázolása (1,3 millió forint), Perlrott Csaba Vilmos Vízöntője (1,2 millió forint), Czigány Dezső nizzai látképe (800 ezer forint) és Boromisza Tibor szentendrei cseresznyefa-virágzása (egymillió forint) emelkedik ki. A favoritok mellett azonban találhatók egyéb érdekességek is az anyagban. Ilyen például Fried Pál Séta a Champs-Élysées-n című alkotása (600 ezer forint), vagy a 19. századi mezőnyben Ludwig Hermann holland kikötőt ábrázoló festménye, melyhez hasonló a Nagyházi 100. jubileumi árverésén is felbukkant már. Akkor a berlini mester olajképének ára 7,5 millió forintig emelkedett. A festménykínálat külön érdekessége a nap végén sorra kerülő, 31 darabos grafikai kollekció. A kizárólag francia és spanyol klasszikusok sokszorosított alkotásaiból összeállított anyagban Salvador Dalí, Joan Miró, Pablo Picasso, Marc Chagall, valamint Henri Matisse nevével találkozhatnak az érdeklődők. A színezett litográfiák, rézkarcok és fametszetek között található az árverés legmagasabb becsértékű alkotása is: Marc Chagall Daphnis és Chloé történetét felidéző lito-gráfiája legkevesebb 1,6 millió forintért vihető haza a Balaton utcából.
A második estén kerül kalapács alá a mintegy 282 tételt számláló ezüst-, valamint óra- és ékszerkínálat (alsó értékhatár 31 652 000 forint). Az ezüstök között az elmúlt években és hónapokban kiemelt népszerűségnek örvendő empire asztalneműk, kiöntők mellett több étkészlet is helyet kapott. A legmagasabb alsó limitárral mégis egy eklektikus bécsi szerviztálca (800 ezer forint), valamint egy 18. századi velencei kanna (1,2 millió forint) bír, miközben az óra-ékszer kategóriában egy a 20. század elején készült, 52 briliánssal díszített fülbevalópár ígérkezik favoritnak 1,2 millió forintos alsó limitárral.
A harmadik nap (279 tétel, 35 238 000 forint) dísztárgyai a kerámiákkal, porcelánokkal és az üvegekkel indulnak; a kalapács alá kerülő tételek közül például egy különleges, hét figurából álló meisseni majomzenekar zárja a sort (1,8 millió forint). A nagyobb számban árverezendő eklektikus és szecessziós Zsolnay-kerámiák közül egy 1905-ös "labrador" mázas kaspó került a legmagasabb limitárral az anyagba (1,3 millió forint). Végül a háromnapos aukció egy 160 tételes keleti anyaggal zárul, melyben a Netsukéktól a tubákosflakonokig számtalan érdekesség fellelhető. Az anyag legjavát itt a szakrális tárgyak szolgáltathatják majd, mint például az a tibeti, Lokapala istenséget ábrázoló temetkezési tárgy, melynek 2,2 milliós alsó becsértéke egyben a két nap legmagasabb határértékét is jelenti.
A Polgár Galéria szerdán kezdi kétnapos művészeti árverését. Az első este 102 festmény, grafika és 10 szobor kerül kalapács alá, összesen 47 146 000 forint értékben. A képzőművészeti kínálat nemzetközi mezőnyének kiemelkedő darabja a 17. századi holland mester, Willem de Poorter védett Ószövetségi jelenete (kikiáltási ára 7 millió forint), míg az est favoritjának Munkácsy Mihály 1870-es évekből származó, fatáblára festett Fekvő nőalakja (11 millió forint) ígérkezik. Klasszikus festőink közül Székely Bertalan egy - két 18. századi birtoklevéllel együtt árverezendő - férfiportréval (900 ezer forint), Mednyánszky László egy könnyed temperaképpel (480 ezer forint), Fényes Adolf pedig az Alföldi országút eső után című vászonnal (1,8 millió forint) szerepel. A kínálat zömét a 19. századi, akadémikus felfogású alkotók - Neogrády László és Antal, Margitay Tihamér, Berkes Antal és mások -, illetve a Nagybányához kötődő festők - például Krizsán János, Börtsök Samu, Ziffer Sándor, Mikola András, Thorma János - munkái teszik ki. A klasszikus avantgárd kedvelői Czóbel Béla 1963-as csendéletére (4,2 millió forint) és Orbán Dezső több képére (például az 500 ezer forintról induló, nagyszerű Erdőrészletre) licitálhatnak, de Scheiber Hugó is több jellegzetes munkával van jelen az anyagban. Az 1945 utáni művek sorából Mácsai István óbudai témájú képei emelkednek ki (85-130 ezer forint).
A képzőművészeti alkotások után sorra kerülő 37 bútor (összkikiáltási érték: 8 459 000 forint) közül egy régebbi elemeket is tartalmazó 20. századi tabernákulum és egy 1758-as kétajtós szekrény indul a legmagasabb árról (850 ezer forint). A 13 darabos szőnyegkínálat favoritja egy kaukázusi gördesz szőnyeg (650 ezer forint).
A csütörtökön árverezett 116 darab ezüst, dísztárgy és kisplasztika összkikiáltási értéke 12 728 500 forint, a 79 tételes ékszeranyagot pedig 15 076 500 forintról indítja a Polgár Galéria. Előbbi kategóriában egy monarchiás fémjelű, tizenkét személyes ezüst evőeszközkészlet (850 ezer forint), utóbbiban egy 29 gyöngyből álló, briliánsokkal díszített fehérarany csatú tahiti gyöngysor (6 millió forint) lehet a favorit.
A hét zárásaként az Arte rendezi 17. grafikai árverését a Mű-Terem Galériában. Az anyagban mintegy 160 művész 211 egyedi és sokszorosított grafikai alkotása szerepel. A közel 5 millió forint értékű kínálatban négy tétel kikiáltási ára éri el a százezer forintot. E lapok mindegyike a nagyárveréseken szereplő slágerfestők keze alól került ki: Vaszary János Akt madárral című akvarellje (160 ezer forint), Uitz Béla Törülköző aktja (100 ezer forint), Scheiber Hugó Beszélgető figurái (100 ezer forint), valamint Rippl-Rónai József Férfiak Tolminóban című vöröskréta rajza (120 ezer forint) minden bizonnyal az aukció legizgalmasabb pillanatait jelentik majd. Mindemellett egyéb csemegékkel is szolgál majd az egyre népszerűbb galéria aukciója. A kortársak között Deim Pál, Hencze Tamás és Földi Péter alkotásai érdemelnek kiemelt figyelmet, míg a korábbi évtizedekből például Victor Vasarely Áttűnések című egyedi munkájára, Bálint Endre két kollázsára, továbbá Dési Huber István, Kádár Béla és Bernáth Aurél grafikáira lehet licitálni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.