Több mint hétszáz könyv- és papírrégiségre licitálhatnak az érdeklődők a következő két hétben. A kódexbe foglalt ciszterci beszédektől a 20. század eleji méhészeti szakkönyvekig terjedő kínálat megközelítőleg 52 millió forintos alapáron kerül kikiáltásra. A három aukció két jól elkülöníthető gyűjtőréteget céloz meg. A Központi Antikvárium e hét szombati 91. és a Múzeum Antikvárium pénteken tartandó 9. árverésén jellemzően 10 és 20 ezer forint közötti kikiáltási árú tételek szerepelnek, ugyanakkor a Központi jövő heti nagyárverésének anyagában már nem ritka a többmilliós darab sem, miközben az átlagos kikiáltási ár meghaladja a 300 ezer forintot.
A Múzeum Antikvárium pénteken a Múzeum körúti Kossuth Klubban 327 tételt visz kalapács alá 6 379 000 forintos összki-kiáltási értékben. Az anyagban a kéziratok és aprónyomtatványok (30 darab, 26 600 forintos átlagáron) a legdrágább tételek, míg a legolcsóbb kategóriába a humor és anekdota műfaja került (43 darab, 3976 forintos átlagáron). Az aukció legértékesebb tétele (360 ezer forint) ezúttal egy borászati szakmunka, a gyönyörű Keleti Gusztáv-litográfiákkal díszített, 1867-ben Pesten napvilágot látott Tokaj-hegyaljai album. Az igencsak változatos tárgykörökbe sorolható tételsorban szerepel egyebek között egy 100 kötetes Jókai-összes kollekció (aranyozott dombornyomással díszített vászonkötésben, 300 ezer forintért), valamint William Henry Bartlett 1841-ben kiadott, 120 metszettel díszített The Scenery and Antiquities of Ireland című munkája (művészien aranyozott, bordázott gerincű egészbőr kötésben, ugyancsak 300 ezer forintért).
A Központi Antikvárium szombati árverésének 299 tétele a Múzeuménál is alacsonyabb,
10 939 forintos átlagos kikiáltási áron kerül kalapács alá a Bajcsy-Zsilinszky úton található ECE City Centerben. A 3 271 000 forintos összkikiáltási árú régiségek között szép számmal szerepelnek 1848-as relikviák, valamint vadászati és erdészeti szakmunkák. Az aukció kiemelkedően szép tételei általában a kéziratok között találhatóak: egy szignált Liszt Ferenc-levelezőlap (60 ezer forintos kikiáltási áron), Weöres Sándor "Te égi gyerek?" című versének aláírt, autográf kézirata (50 ezer forint), továbbá Jókai Mór Budapest alpolgármesteréhez címzett levele (40 ezer forint). A kéziratok és a térképek mellett az árverés legértékesebb tételei a színháztörténet kategó-riájába sorolhatók - így például Kelemen László (1760-1814), az első magyar hivatalos színtársulat, a Magyar Játszó Színi Társaság igazgatója által saját kezűleg aláírt, 1793-as keltezésű fizetési meghagyás, továbbá egy, a Nemzeti Színházzal kapcsolatos 5 darabos minigyűjtemény (plakátok, meghívókártya és műsorfüzetek együttesen 16 ezer forintért).
A Központi jövő heti nagyárverése már egészen más értékkategóriát képvisel. A három aukció közül itt láthatjuk a legkevesebb, mindössze 139 tételt, ám ezek összkikiáltási ára eléri a 40 135 ezer forintot. Több értékes ősnyomtatvány, térkép és jogtörténeti munka mellett egy 2,5 milliós árról indított 15. századi itáliai kódexre is licitálhatnak az elszántabb gyűjtők. A feltehetően 1480 előtt készült pergamenkódex Ogerius Locedio (1136-1204) ciszterci apát Krisztusnak az utolsó vacsorán mondott szavairól írott 15 beszédét tartalmazza 90, vörös és kék iniciálékkal díszített levélen. A kódexszel azonos, 2,5 millió forintos kikiáltási árról indul a nyomdászat legkorábbi időszakának egy becses darabja, Johannes Gutenberg ősnyomtatványának egy levele. Az 1460-ban keletkezett darab értékét növeli, hogy ezen kívül Magyarországon feltehetően csupán egyetlen ép, Gutenberg által nyomtatott lap van, mely az 1920-as években került adományként az Akadémiai Könyvtár birtokába. Az árverés legértékesebb tétele a 3 millió forintról indított, 1681-ből származó, Stájerországot másfél ezer rézmetszeten bemutató egyedülálló látképgyűjtemény.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.