BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A UBS aratott Európában

Az alapkezelők legszívesebben a Deutsche Bank elemzéseihez fordulnak, ha német részvényekről van szó. A UBS szakértőinek ajánlásait azonban Európa-szerte megszívlelik az intézményi befektetők - derül ki a Thomson Financial Extel legfrissebb összesítéséből.

Ha német részvényekről van szó, akkor az alapkezelők többnyire a Deutsche Bank szakembereihez fordulnak - derül ki a Thomson Financial Extel legfrissebb felméréséből, amelyet az összesen 10,5 milliárd dollárnyi vagyonnal bíró 4000 alapkezelő és 1037 vagyonkezelő körében végeztek.

A legjobb részvényelemző kategóriában Németországban a Deutsche Bankot követően a második helyet a Commerzbank Securities szerezte meg, megelőzve ezzel a UBS-t, amelynek a bronzéremmel kellett beérnie. A negyedik helyre pedig a Dresdner KW (Kleinwort Wasserstein) tornázta fel magát. A sorrendben egyébként egyetlen változás történt az előző évhez képest: helyet cserélt egymással a UBS és a Commerzbank.

Az európai összesítést nézve az aranyérem a UBS-nek jutott, amelyet a Merrill Lynch követ a sorban. A Deutsche Bank a harmadik, a Dresdner KW pedig a hetedik helyen végzett. Az elkövetkező időszakban a kisebb és az egyes régiókra specializálódott elemzéseket végzők, mint például a Kepler Equities vagy a DZ Bank kerülhetnek a befektetők figyelmének középpontjába - mondta Steve Kelly, az Extel-felmérés vezetője. Ezt azzal magyarázza Kelly, hogy az alapkezelő menedzserek egyre gyakrabban egészítik ki a nagyobb befektetési házak elemzéseit független specialisták véleményeivel. Ez a jelenség nem csupán Németországban figyelhető meg, hanem Spanyolországban vagy Svájcban is. Más elemzési összehasonlítások, mint például az amerikai Starmine-é is, kimutatták, hogy a kisebb brókercégek legalább olyan pontos részvényajánlásokat és eredmény-előrejelzéseket készítenek, mint a nagyobbak szakemberei.

A legjobb vagyonkezelő társaságok körében Németországban a Deutsche Asset Management áll az élen, míg az európai összesítésben a 27. helyet szerezte meg. A második legjobb vagyonkezelőnek az Allianz Dresdner Asset Management bizonyult (az európai ranglistán a 7. helyre került), míg a bronzérem a DWS-nek jutott (a kontinens 9. legjobbja lett). Európai viszonylatban a Fidelityt, a Capital Internationalt és a Schrodert választották az első három helyre a megkérdezettek.

A legjobb befektetési kapcsolattartónak - az intézményi befektetők véleménye alapján - Németországban a BMW bizonyult, amelyet a SAP és a Metro követ a sorban. Az európai ranglistán - közel 300 vállalat közül - az első három helyre a BP-t, az MMO2-t és a Novartist szavazták meg a piaci szereplők.

A felmérés eredményei hasznosak a magánbefektetők számára, ám a brókerelemzők imázsára is jótékonyan hatnak, az elmúlt évek tapasztalatai alapján ugyanis az intézményi befektetőket ez orientálja - fogalmaznak a piaci szereplők. A felméréssel kapcsolatban néhány kritikai észrevétel is napvilágot látott, így egyesek véleménye szerint az eredményeket nagymértékben befolyásolhatta a személyes kontaktus. Emellett a kisebb elemzőcégeknek rosszabbak lehetnek az esélyeik egy jó helyezésre, az alapkezelők ugyanis gyakran csak azokat a nagyobb brókercégeket nevezik meg, amelyekkel együtt dolgoznak.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.