Amsterdam Brokers, Dresdner Kleinwort Wasserstein, JP Morgan, Morgan Stanley - csak néhány név azon befektetési társaságok közül, amelyek jelezték a PSZÁF-nak, határon átnyúló szolgáltatást kívánnak nyújtani a magyar piacon. A felügyeletnél eddig bejelentkezett 16 társaság többségének székhelye az Egyesült Királyságban található, mellettük egy cseh, egy holland és egy osztrák társaság szerepel a listán.
Az egységes útlevél (single passport) elve szerint, ha bármely tagállamban engedélyezték egy intézménynek a befektetési szolgáltatási, illetve piacszervezői tevékenység végzését, akkor ennek az engedélynek a hatálya kiterjed az egész unióra. A hírek szerint e törvényi szabályozást kihasználva, több brit és osztrák befektetési alap is arra készül, hogy a pénzügyi felügyeletnél már bejelentkezett befektetési szolgáltatón keresztül Magyarországon is értékesítse a termékeit.
Teljesen egyértelmű, hogy az EU-csatlakozást követően nő a nemzetközi befektetési alapok száma Magyarországon, hiszen elég csak a cseh, illetve szlovák piacra pillantani - mutatnak rá a piaci szereplők. Mindkét ország jóval liberálisabbnak bizonyult a magyar és lengyel piacnál a külföldi alapok bejövetelét illetően. Ennek eredményeként több száz nemzetközi konstrukció érhető el ezen a két piacon, ráadásul közel 50 százalékos részarányt mondhatnak már magukénak.
Az uniós csatlakozással nemcsak a külföldi pénzügyi szolgáltatók előtt nyílt meg a pálya Magyarországon, hanem a tagállamokban a hazai szereplők is megjelenhetnek. Az eddigi jelzések alapján lesznek olyan befektetési alapok, amelyek - elsősorban a környező tagállamokban - megvetik a lábukat. Ennek feltétele az európai alap megléte - akár a meglévő konstrukció átalakításával, akár új létrehozásával -, amelyen több alapkezelő is gondolkodik. Ide sorolható az OTP és a Budapest Alapkezelő, mely utóbbi első lépésben a cseh, majd a lengyel piacon kívánja értékesíteni befektetési alapjait. Ehhez a disztribúciós hálózatot a Budapest Bank tulajdonosa, a General Electric Capital ottani leánybankjainak fiókhálózata biztosítja (jelenleg Csehországban 180, Lengyelországban 65 fiókja van), ami egyfajta termékbővülést is jelentene a kinti bankok számára: a GE ugyanis ebben a két országban nem foglalkozik alapkezeléssel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.