Kedden és szerdán tartja 108. és 109. aukcióját a Nagyházi Galéria. A holnap 17 órakor kezdődő festészeti és grafikai árverés anyaga igen változatos, a zsánerképektől a csendéletig minden műfaj képviselteti magát, igazi csemegékre azonban főleg a magyar festészet és grafika kedvelői számíthatnak. Az egyik legérdekesebb tétel a Ferenczy Károlynak tulajdonított férfiportré, amely 1 540 000 forintos kikiáltási árról indul; a leütési árat valószínűleg nagyban befolyásolja majd, hogy a piac elfogadja-e a kép attribúcióját. Három grafika képviseli Vaszary János művészetét; a Velence és a Tengerparton című képei 210 ezer forintról indulnak, a Klárika azonban már 560 ezer forintos kikiáltási árral dicsekedhet. Az utóbbi években újra felfedezett Batthyány Gyula Csikós és a Tatárok bevonulása című képei a szecesszió kedvelőit bűvölheti el. Az anyagban több klasszikus - így Csók István vagy Scheiber Hugó - munkái is helyet kapnak.
Másnap, szeptember 29-én művészeti és néprajzi tárgyak, bútorok és szőnyegek kerülnek kalapács alá a Balaton utcában. A kínálat nemcsak témagazdagságát tekintve lenyűgöző, de minden kategóriában találunk kiugró darabokat. Az egyik legérdekesebb tárgy az a csupán 16 centiméter magas, 14. század végén készült francia ládika, mely korát meghazudtolóan jó állapotban vásárolható meg; becsértéke eléri a 3 millió forintot. Ugyancsak ritkaságszámba megy az 1604-ben Augsburgban, Christophorus Schissler műhelyében készült napóra, melynek kikiáltási ára majdnem 2 millió forint. A szobrok kínálatát a faszobrok uralják, amelyek közül említést érdemel az 1500 körül készült, ismeretlen német szobrásztól származó 12 apostol, illetve a 1,5 millió forintos árról induló, szintén ebből a korszakból származó Szent Katalin-ábrázolás. A legszebb darab talán az a 14. század második feléből származó, mészkőből faragott Mária-fej, amelynek kikiáltási ára meghaladja a 1,5 millió forintot.
Az aukciós anyag leginkább meghatározó részét a néprajzi tárgyak képezik. Zömében a
Trianon előtti Magyarország területéről származnak a habán kerámiák, botok tányérok, de néhány német és olasz darab is felbukkan. Érdekes módon pár műszaki régiség is helyet kapott a kínálatban. A négy mérleg és két mérőeszköz kikiáltási ára sem magas, a legdrágább, egy 19. századi berlini dukátmérleg 42 ezer forintról indul majd.
A Nagyházi a szokásokhoz híven kitűnő bútoranyagot is felvonultat. A különböző népi bútorok mellett gyönyörű, zömében 19. századi szekrények, asztalok és ülőbútorok közül válogathatnak a gyűjtők, de akár komplett szalongarnitúrát is vásárolhatnak; az 1910 körül készült citromfa garnitúra kikiáltási ára 1,8 millió forint. A vitrinek kikiáltási ára 77-200 ezer, a játékasztaloké pedig 42-56 ezer forint között mozog, az íróasztaloké azonban már jóval borsosabb lehet, átlagosan 500 ezer forinttól indulnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.