Az összesen 207 tételt tartalmazó anyag legmagasabb kikiáltási árú darabja Patkó Károly Fürdőzők című, 1922-ben készült festménye, amely 12 millió forintról várja a liciteket. A monumentális alakokból felépített, a testek plasztikus tömegét erőteljes fény-árnyék hatásokkal hangsúlyozó aktkompozíció érdekessége, hogy a húszas évektől mostanáig ismeretlen helyen lappangott, így a szakma számára is újdonságnak számít. Az aukciósház idei tavaszi kínálatában szerepelt egy másik, az 1920-as években készült, hűvösen klasszicizáló Patkó-kép; az Ádám és Éva című alkotás ára akkor 26-ról 38 millió forintig emelkedett.
Ezúttal hiányoznak a Mű-Terem árverésein rendre favoritnak számító, rekordleütési eredményeket produkáló Munkácsy-festmények. Mint ismeretes, a hazai műkereskedelem történetének két legdrágábban eladott alkotása Munkácsy Mihály tavaly értékesített Poros út I., illetve A baba látogatói című vászna volt (220, illetve 160 millió forint), de a 2004. tavaszi Mű-Terem aukción is 75 millióért talált gazdára 19. századi klasszikusunk egy kitűnő zsánerképe (VG, 2004. április 19., 19. oldal).
Munkácsy-kép nélkül is színvonalas és változatos anyagot sikerült azonban összeállítania a Mű-Teremnek. Rippl-Rónai Józseftől három remek pasztellképre lehet licitálni: egy finom női portré 2,6, egy siófoki partrészlet 2,2, míg az Uzsonna a Roma-villa kertjében című kompozíció 4 millió forintos áron kerül kikiáltásra. Vaszary János négy alkotással szerepel, melyek közül a friss, üde hangulatot árasztó Mandulakert Józsefpusztán című olajkép indul a legmagasabb árról (2,5 millió forint).
Erős a nagybányai művésztelephez kapcsolódó alkotások mezőnye. A klasszikusok közül Ferenczy Károlytól egy 1907-ben festett női portré, Dr. Weiner Adolfné képmása szerepel az anyagban (7,5 millió forint). Ziffer Sándortól, Jándi Dávidtól, Kádár Gézától vagy éppen Krizsán Jánostól több remek tájképre lehet licitálni a Budapest Kongresszusi Központban.
A huszadik század első felének avantgárd alkotói közül Mattis Teutsch János művészetét egy jellegzetes, organikusan absztrakt formákat mutató tájkép (7,5 millió forint) idézi az árverésen, de megtalálhatók itt Nemes Lampérth József, Kádár Béla, Uitz Béla, Scheiber Hugó vagy Schadl János alkotásai is. A két világháború közötti klaszszikusok közül - Patkó Károly mellett - Aba-Novák Vilmos és Szőnyi István sem hiányzik.
Ugyancsak fellelhetők érdekességek a tizenkilencedik századi alkotások között is. Telepy Károlytól két tájkép (induló ár: 1,6, illetve 3 millió forint), Mednyánszky Lászlótól két festmény és egy a Deák Dénes-gyűjteményből származó gouache-rajz, Lotz Károlytól a Fiatal lány csipkében című vászon (3 millió forint), Pállik Bélától egy akadémikus felfogású, tájháttér elé helyezett csoportkép (Erdei jelenet, 1,2 millió forint), Bihari Sándortól pedig egy jellegzetes népi életkép (A menyasszony érkezése, 2,8 millió forint) szerepel a kínálatban, de ritkaságnak számít a 19. század első felében alkotó Egger Vilmos díszruhás nemesi portréja is (1,6 millió forint). A Zsolnay-kerámiák közül egy 1904 körüli, nőalakokkal díszített váza indul a legmagasabb kikiáltási árról (3 millió forint).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.