Nem túl nagy sikerrel zárult a Polgár Galéria október közepén rendezett, háromnapos művészeti aukciója. Összesen 643 tétel került kikiáltásra, aminek jelentős részét műtárgyak tették ki (VG, 2004. október 11., 15. oldal). A szobrokat, bútorokat, szőnyegeket és ezüsttárgyakat 467 tétel képviselte, összesen közel 60 millió forintos kikiáltási árral, ám mindössze 310 darab talált gazdára - 47 millió forintért. A meglepően alacsony leütési árnak egyik fő oka, hogy több, magas kikiáltásról induló tétel visszamaradt. Nem talált gazdára az 1,8 millió forintért indított Fischer-padlóvázapár, és a 12 darab fegyver közül is csak egy 75 ezer forintról induló betyárpisztolyt sikerült eladni, kikiáltási áron. Az igen széles órakínálat sem hozott maradéktalan sikert a Váci utcai galériának. Bár az 540-es számú Philippe Patek férfikaróra 1,4 millió forintért gazdát cserélt, sem az 1,2 millióról induló Cartier, sem a különlegességként beharangozott, egyenként 380 ezres kikiáltási árú Lucien Piccard és Girard Perregaux karórák nem keltek el. Ugyanakkor gazdára talált a 190-es tételszámú, XVI. századi faasztal, bár nagy harc nem volt érte: a 950 ezres kikiáltási árat 1 milliós végeredmény követte. Emellett jól mentek a különböző asztali- és kandallóórák.
Az alacsony eredményben valószínűleg szerepet játszott az is, hogy a katalógus tárgyleírásai több helyütt nem voltak elég pontosak, ami elbizonytalaníthatta a vásárlókat. Jó példa erre az 520-as tételszámú aranyérme, melyet a leírás Ferenc Józsefnek tulajdonított. Ennek azonban nemcsak a II. Józsefre utaló IOS II. felirat, de az uralkodó portréja és a katalógusban szereplő 1787-es datálás is ellentmond. (VG)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.