Jövő szombaton, azaz április másodikán rendezi hetedik művészeti aukcióját a Belvedere Szalon. Az egynapos árverésen 290 tételt kerül kalapács alá, összesen bő 90 millió forint összértékben; a legnagyobb részt - 212 tételt - ezúttal is a képzőművészeti anyag teszi ki. A legmagasabb összegről a század első felének excentrikus festője, Batthyány Gyula egy alkotása indul. A Római kastélykert 5,5 milliós induló ára a festő aukciós szerepléseinek tükrében egyáltalán nem tűnik túlzásnak, ám kérdés, hogyan fogadja a közönség azt a tényt, hogy a képről hiányoznak a Batthyánytól megszokott, karikatúraszerűen nyújtott női és férfialakok. Izgalmas lesz az is, milyen fogadtatásra talál Kassák Lajos késői Képarchitektúrája (2,2 millió forint). Mint ismeretes, a mester húszas évekbeli hasonló kompozíciói közül kettő éppen a Belvedere 2004. karácsonyi aukcióján cserélt gazdát, egyenként 9,5 millió forintért; a későbbi Kassák-alkotásokat azonban mindig is kevesebbre tartotta a piac.
A fiatalon Párizsba vándorolt magyar szobrász, Csáky József Lányfej című, vélhetően 1940 körül készült bronzszobrának ki-kiáltási ára 1,8 millió forint. Ugyanennyiről indul Bene Géza mindkét oldalán festett - a művész feleségét, illetve teniszütős csendéletet ábrázoló - kartonja, valamint Farkas István Parti séta című remek pasztellképe. Figyelmet érdemel a kevésbé ismert, ám kitűnő nagybányai mester, az aktivisták köréből indult Pászk Jenő Nagybányai dombok című vászna (2,8 millió forint), illetve Román György 1936-ra datált, Fujijama című festménye (1,2 millió forint) is. A klasszikusabb tájképstílus iránt érdeklődők egyebek mellett Markó András és ifjabb Markó Károly képei közül válogathatnak (4,4, illetve 2,2 millió forint).
Természetesen alacsonyabb árkategóriában is kínál számos érdekességet a Belvedere. Kondor Béla Emberpár című színezett rézkarcának egy példányát szerencsés esetben - a jutalékot nem számítva - 40 ezer, Bálint Endre Variációk egy témára című, 1974-es kollázsát pedig 95 ezer forintért vihetjük haza.
A műtárgyak sorában először szűk kéttucat tételnyi bútorra licitálhatunk: komódokra, vitrinekre, ruhásszekrényekre, ülőbútorokra. Ezután néhány óra kerül sorra, majd a porcelánok és dísztárgyak, közöttük Kiss Roóz Ilona tucatnyi kerámiája, 20-80 ezer forint közötti induló áron. Az ezüsttárgyak között egy tizenkét személyes, eredeti dobozában kínált evőeszközkészlet (1,4 millió forint) és egy osztrák neobarokk gyertyatartópár (900 ezer forint) indul a legmagasabbról. Ezenkívül antik ezüst borkóstolókra, szecessziós teakiöntőre vagy éppen art deco vázákra is szert tehetünk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.