BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Budapesti Értéktőzsde: ez történt a héten - Vegyes várakozások

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) hivatalos részvényindexe, a BUX az elmúlt héten 21 ponttal, 0,1 százalékkal mérséklődött, 20.343 ponton zárt pénteken.

 Az index a 2007. év végi 26.236 pontos értékénél 5.893 ponttal, 22,5 százalékkal alacsonyabban áll. Továbbra is pesszimista hangulat uralkodott a világ tőzsdéin a múlt héten, ez alól a BÉT sem volt kivétel. A részvénypiacokra kedvezőtlenül hatott, hogy az olaj ára újabb csúcsra, 140 dollár fölé emelkedett, a pénzügyi szektort érintően pedig ismét kedvezőtlen hírek láttak napvilágot.

Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed szerdán az általános várakozásnak megfelelően nem változtatott alapkamatán, a döntéshez fűzött kommentár azonban csalódást keltett, mivel nem igazolta a távolabbi kamatemelési várakozásokat. Ez újabb eladási hullámot váltott ki a részvénypiacokon.



Piaci elemzők szerint a magyar tőzsdén hosszabb távon is a csökkenő trend folytatódására van kilátás, érdemi emelkedésre nincs esély. A nemzetközi piacok általános negatív hangulata mellett a BÉT-en az érdektelenség is a lecsorgás irányába hat.

Az elmúlt héten a négy vezető részvény közül csak a Mol ára emelkedett, a másik három papír kisebb-nagyobb veszteséggel zárt.

A közepes papírok többnyire gyengültek, az árfolyamváltozásukat tükröző BUMIX index értéke 32 ponttal, 1,35 százalékkal 2.309 pontra csökkent. Az egész heti forgalom 74,7 milliárd forintot ért el, míg az előző héten 75,2 milliárd forint értékben születtek üzletek.

A forgalom 63 százalékát az OTP papírok adásvétele adta, a Mol 16 százalékkal, a Richter 7,5 százalékkal, a Magyar Telekom 8 százalékkal részesedett az összforgalomból.

A Mol részvények 1,75 százalékkal erősödtek, 20.050 forinton zárták a hetet, forgalmuk 12,2 milliárd forintot ért el. Az OMV-Mol-ügyben zajló, európai uniós versenyjogi vizsgálat keretében az Európai Bizottság a héten eljuttatta az OMV-nek azt a listát, amely a Mol megvásárlásával kapcsolatos, versenyjogi szempontból felvetődő kételyeit tartalmazza.

Az OMV tájékoztatása szerint a bizottság kiemelt figyelmet fordít a finomítói tevékenység és a marketing (ezen belül a kúthálózat, valamint a finomítói termékek nagykereskedelme) területének a vizsgálatára.

Az OTP árfolyama 2 forinttal (0,03 százalékkal) mérséklődött, a bankpapír 6.299 forintot ért pénteken záráskor, heti forgalma 47,1 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom 2,01 százalékkal 730 forintra gyengült, forgalma 5,9 milliárd forint volt. A Richter részvények ára 0,78 százalékkal 31.750 forintra csökkent, 5,6 milliárd forintos heti forgalomban.

A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 1,05 százalékkal erősödött, heti záróára 15.410 forint lett, forgalma 555 millió forint volt.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.