Közölte azt is, hogy a szövetségi betétbiztosító intézet ezentúl garantálja a bankok új adósság-kibocsátásait, és bővítik a nem kamatozó számlák biztosítását. Ezekről az általa "példátlannak és agresszívnek" nevezett lépésekről azt mondta, hogy azok célja "nem a szabad piac átvétele, hanem megőrzése". - Ezek életbevágó rövid távú intézkedések, hogy szavatoljuk az amerikai bankrendszer életképességét - mondta kora reggel, még a New York-i tőzsde nyitása előtt, miután találkozott fő gazdasági tanácsadóival.
Kifejtette, hogy a bankoknak juttatott közvetlen tőkeinjekciók újra hitelek nyújtására ösztönzik majd a pénzintézeteket, ami serkenteni fogja a munkahelyek teremtését és a gazdasági növekedést.
Hozzátette ugyanakkor, hogy "eltart egy ideig, amíg erőfeszítéseink teljes hatása érvényesül, de az amerikai nép bízhat hosszú távú gazdasági jövőnkben". Konzervatív politikusok, kommentátorok bírálták az adminisztrációt a bankok részleges államosításának terve miatt. Bush nekik is üzent, azt mondta: úgy tervezték meg a programot, hogy a bankok visszavásárolhassák majd az államtól a részvényeket, amikor a piacok stabilizálódnak és magánforrásokból tőkéhez tudnak majd jutni. -
Az állami bankrészvény-vásárlás korlátozott és átmeneti lesz - hangsúlyozta. Ezekről a az általa "példátlannak és agresszívnek" nevezett lépésekről azt mondta, hogy azok célja "nem a szabadpiac megszerzése, hanem a megőrzése". A pénzügyminisztériumból előző nap kiszivárgott: az adminisztráció 250 milliárd dollárt tervez fordítani a bankok tőkefeltöltésére.
A CNBC televízió értesülése szerint a befagyott hitelpiacok kiolvasztását célzó közvetlen tőkeinjekciós programban az összeg felét a kilenc legnagyobb bank kapja majd, amelyekben a kormány elsőbbségi részvényeket fog vásárolni.
A liberális The New York Times megjegyezte: a Bush-kormány válságkezelési programjában éles fordulatot jelent a néhány napja meghirdetett bankrészvény-vásárlás, a korábbi stratégiában ugyanis még a bankok portfoliójának megtisztítása, a jelzálogalapú "mérgező" hiteltermékek felvásárlása volt a cél. A lap úgy tudja, hogy négy bank - a Citigroup, a JPMorgan Chase, a Bank of America és a Wells Fargo - egyenként 25 milliárd dollár állami tőkejuttatást kap, a Goldman Sachs és a Morgan Stanley bankban a kormány 10 milliárd dolláros pakettet tervez vásárolni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.