A vezető részvények mindegyike jelentősen veszített értékéből, és gyengültek a kisebb papírok is. Az utóbbiak árfolyammozgását tükröző BUMIX értéke egy hét alatt 65 ponttal, 4,25 százalékkal 1.489 pontra csökkent. A forgalom tovább mérséklődött, a múlt héten 60,8 milliárd forint értékben születtek üzletek a részvénypiacon, míg az előző hét forgalma 95,1 milliárd forint volt. A forgalom 52 százalékát az OTP papírok adásvétele adta, a Mol 23 százalékkal, a Richter 11 százalékkal, a Magyar Telekom szintén 11 százalékkal részesedett. A hét elején viszonylag stabil volt a magyar piac, amit az elemzők azzal magyaráztak, hogy a nagy piaci szereplők távol maradtak, eladásaik nem elsősorban Magyarországra irányultak.
Csütörtökön azonban fölerősödött az esés nemcsak a budapesti börzén, hanem az európai és az ázsiai piacokon is. Az újabb részvényeladási hullám az Amerikai Egyesült Államokból indult, ahol a rossz gazdasági kilátásokat jelző makrogazdasági mutatók hatására a New York-i tőzsdeindexek öt és féléves mélypontra estek vissza. Pénteken kissé javult a börzék hangulata, így a BÉT is enyhe nyereséggel zárt, ez azonban nem kompenzálta a hét többi napján elszenvedett veszteségeket. Hétfőn a Standard & Poor''s is visszaminősítette a magyar szuverén adósság besorolását, az után, hogy az előző héten két másik nemzetközi hitelminősítő, a Moody''s és a Fitch is rontott Magyarország adósosztályzatán.
A visszaminősítéseknek azonban nem volt különösebb piaci hatásuk. A Mol az elemzői várakozásoktól elmaradó harmadik negyedéves jelentést tett közzé a héten. A társaság július-szeptemberi teljesítménye 300 millió forintos veszteséget mutatott, szemben a tavaly ilyenkori 59,5 milliárd forintos nyereséggel, azonban a háromnegyed éves 174,3 milliárd forintos nettó eredmény még mindig 32 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál.
A csoport üzleti eredménye speciális tételek nélkül 42,4 milliárd forint volt a harmadik negyedévben, 46 százalékkal kevesebb, mint egy éve. Az olajtársaság árbevétele a harmadik negyedévben 976,5 milliárd, a háromnegyedévben 2.683,1 milliárd forint volt, 43 illetve 48 százalékkal több az egy évvel korábbinál.
A Mol részvények ára a múlt héten 1.060 forinttal, 10,76 százalékkal 8.790 forintra csökkent. Az OTP árfolyama 370 forinttal, 13,70 százalékkal 2.330 forintra esett. A Magyar Telekom 21 forintos, 3,8 százalékos gyengüléssel, 531 forinton fejezte be a hetet. A Richter részvények 24.500 forintot értek pénteken záráskor, 900 forinttal, 3,54 százalékkal kevesebbet, mint egy héttel korábban. Az Egis árfolyama 695 forinttal, 6,21 százalékkal 10.500 forintra esett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.