Az intézkedés célja, hogy a felfüggesztés időtartama alatt az érintett intézmények a befektetési jegyek tulajdonosait tájékoztassák az alapokba történő befektetések természetéről, értékük várható alakulásáról, kockázataikról.
Az érintettek vegyesen reagáltak a felügyelet lépésére: a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) szerint bár előfordulhat, hogy az ingatlanalapok egyike-másika átmenetileg fizetésképtelenné válhat, hiszen vagyonuk nagy része kevésbé likvid eszközökben fekszik, hosszú távon azonban biztonságban van az ügyfelek pénze.
A hazai ingatlanalapok zöme hosszabb ideje szenved a tőkekivonástól: március óta folyamatosan veszik ki belőlük a pénzt, azóta a Bamosz által nyilvántartott érintett alapok szeptember végéig összesen 77,1 milliárd forinttól estek el az ügyfelek hűtlensége miatt. 17. oldal
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.