Simor András nem válaszolt arra a kérdésre, hogy a forint érdekében beavatkozott-e a jegybank a piacon.
"Magyarországon lebegő árfolyamrendszer működik, ezért az MNB-nek továbbra sincs árfolyamcélja, az infláció féken tartása és a pénzügyi stabilitás az MNB kiemelt célja" - közölte az elnök, aki elmondta azt is, hogy az új inflációs jelentésben szabály alapon a januári illetve a február elején rögzített forint/euró árfolyamokkal számoltak, így 2010-re például a jelenlegihez közeli árfolyam szerepelt.
A cseh korona, a lengyel zlotyi és a forint is erősödött ennek hatására, 1-3 százalék körüli mértékben. A forint 3 százalékos javulását (jelenleg 295,5 a forint/euró árfolyam) az is támogatta, hogy a Magyar Nemzeti Bank a hétfői kamatdöntésével változatlanul, 9,50 százalékon hagyta alapkamatát.
Zdenek Tuma cseh jegybankelnök Prágában kijelentette, hogy a korona eddigi gyengülését nem támasztják alá a gazdasági alapok. A lengyel jegybank elnöke, Slawomir Skryzpek azt mondta, hogy a bank kész megtenni azokat a lépéseket, melyek révén megelőzhető a lengyel gazdasági helyzet további romlása. Varsóban is elhangzott: a makrogazdasági helyzet nem indokolja a zlotyi árfolyamának nagy romlását. A román központi bank elnöke, Mugur Isarescu arról beszélt, hogy "nem zárható ki az árfolyam-emelkedés sem".
Egy elemzői vélemény szerint az üzenetekből az is kiérezhető, hogy a jegybanki kamatok emelkedhetnek, még ha a gazdasági és az inflációs helyzet inkább a kamatcsökkentést indokolna is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.