Az elemző ezt arra reagálva mondta az MTI-nek, hogy a Magyar Nemzeti Bank vasárnap közölte: "megkezdi az EU források piacra vezetését, és készen áll a teljes monetáris politikai eszköztár alkalmazására." Trippon Mariann véleménye szerint a forintgyengülés elért egy olyan szintet, amely már veszélyezteti a pénzügyi rendszer stabilitását, erre lehet válasz az MNB lépése.
Kifejtette: a forintgyengülés megállítására két eszköze van a jegybanknak. Az egyik a kamatemelés, ami megdrágítja a forint elleni pozíciók kiépítését, a másik a nyílt piaci intervenció, amikor az MNB a piacon forintot vásárol deviza ellenében. Véleménye szerint ez utóbbiról van szó, vagyis a jegybank a devizaforrásainak egy részét a nyílt piacon forintra váltva próbál meg forintkeresletet támasztani, és ezáltal stabilizálni az árfolyamot.
Rövid távon ez erősítheti a forintot, de a hosszabb távú hatásai már kérdésesek az elemző szerint. A bizalom helyreállításához ennél többre lehet szükség, a piac komoly fiskális lépésekre vár, és a bejelentett reformok megvalósítására - tette hozzá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.