A napokban kilenc szövetségi kormányhivatal részvételével rendezett New York-i állásbörzén négyszáz, a pénzügyi szférából távozó pályázó jelentkezett olyan intézményekhez, mint a szövetségi betétbiztosítási hivatal, a pénz- és tőkepiaci felügyelet (SEC), vagy éppen az FBI. A jelentkezők száma a kétszerese a tavalyi, hasonló eseményen regisztrálthoz képest.
New Yorkban a februárig tartó 12 hónapban több mint 23 ezer pénzügyi állás szűnt meg, és az elkövetkező egy évben ugyanennyi munkahely válhat a válság áldozatává. Állást találni pedig nem könnyű a városban. A januári 6,9-ről februárban 8,1 százalékra ugrott New York munkanélküliségi rátája, ez 2003 októbere óta a legmagasabb érték.
Olyan jól persze semmi nem fizet, mint a Wall Street. Az állásbörzét szervező New York-i értékpapír-elemzői szövetség szerint tagjainak 40 százaléka évi 175 és 190 ezer dollár között keres, míg a városban dolgozó kormányzati alkalmazottak fizetése 76 ezer és 153 ezer dollár között van. Az értékpapír-elemzői szövetség azonban azt tapasztalja, hogy a munkanélküli pénzügyeseknek elegük van a bizonytalanságból, és nagyra értékelik a kormányzati állások stabilitását.
A szövetségi hivataloknak pedig jól jön az álláskeresők tapasztalata. A túl sok ügyvéd és túl kevés elemző alkalmazása miatt kritizált SEC elnöke, Mary Schapiro szerint a mostani helyzet remek lehetőség számukra a piacokat közelről ismerő szakemberek felvételére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.