Az egyszeri tételektől megtisztított EBITDA azonban 3.7 százalékos csökkenést mutatott éves bázison. A szigorú költségkontroll és az alacsonyabb működőtőke-igény miatt a szabad készpénztermelő képesség (free cash flow) a tavalyi szinttel megegyezően alakult. A befektetők szempontjából izgalmas momentum a társaság idei prognózisa (1 százalékos csökkenés az árbevételben és 1-2 százalékos visszaesés a tisztított EBITDA-ban), amelyhez a menedzsment csak akkor nyúl, ha a működési és gazdasági körülmények sokkal rosszabbra fordulnak.
Ugyan a gyorsjelentés megfelelt a várakozásoknak, mi azonban kétkedésünknek adunk hangot az idei évre vonatkozó prognózissal kapcsolatban: a forint jelentősen erősödött áprilisban és májusban, ez pedig a külföldi leányok eredmény-hozzájárulását csökkenti, miközben a hazai gazdasági helyzet tovább romlott ahhoz az időponthoz képest, amikor a menedzsment az előrejelzést adta.
Habár a stressz tesztek hivatalos eredményközlése csak ma este várható, a média jóvoltából (újabb "biztos" forrásokra hivatkozva) tegnap este már olyan hírek keltek szárnyra, hogy több amerikai nagybank esetében (American Express, Bank of New York, JP Morgan, Morgan Stanley) nem szükséges a tőkeemelés, illetve más szereplők esetében is kisebb lehet a tőkeinjekció összege (a Citigroup esetében 5, míg a Wells Fargo-nál 15 milliárd dollár ez az érték), mint azt korábban a piac várta.
A késő esti piacot leginkább a Bank of America-ról érkező pletyka mozgatta meg, mely szerint kell újabb állami tőke a pénzintézetnek, a rendelkezésre álló 34 milliárd dolláros tőke kielégíti a stressz tesztek által megkívánt szintet.
Mindenesetre a hírfolyamok újabb löketet adtak szűnni nem akaró lelkesedésnek, holott igen csak megkérdőjelezhető a stressz tesztek minősége, a feltételezések helytállósága. Emellett érvelt Roubini is, aki szerint a jelenlegi gazdasági helyzet eleve rosszabb, mint a tesztek során vizsgált legrosszabb forgatókönyv.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.