"Ezek az országok megpróbálják megvédeni devizáikat a leértékelődésről, de szerintem ezen intézkedések némelyike fenntarthatatlan a Baltikumban, Bulgáriában, Ukrajnában illetve talán Magyarországon" - mondta a professzor.
Hozzátette: végső soron a valutaválság és a jelentős banki problémák sora elkerülhetetlen lesz - idézi az elismert közgazdászt a Napi Online.
Felhívta a figyelmet arra is, hogy amennyiben a feltörekvő európai országokban instabilitás mutatkozik, az a nyugat-európai bankokat is megfertőzi, ez pedig a globális pénzügyi piacok volatilitásának növekedésével jár együtt.
A Cashline megfogalmazása szerint Roubinit nem a derűlátásáról ismertük meg az elmúlt években, és erre pár napja ráerősített. Nyilatkozata szerint az emelkedő olajár (év végére akár 100 dollár is lehet) és hosszú távú kamatok jóval elodázhatják a világgazdaság recesszióból való kilábalását, illetve egyre inkább nő annak kockázata, hogy egy "W"-alakú recesszióval nézhetünk szembe. A rossz makrogazdasági mutatók és a gyenge vállalati kilátások miatt a cégek árképzése is sérül, nem is beszélve a kereslet jelentős visszaeséséről.
Ugyanakkor Európában még súlyosabb problémák is jelentkezhetnek, hisz a gazdaságok gyengélkedése mellett pallosként lebeg az Unió bankjai fölött Kelet-európai kitettségük, amelyet nem igazán orvosoltak eddig (hűen az Európai Unió hozzáállásához, ami inkább halogató álláspontra helyezkedett). Roubini szerint a jelenlegi helyzetben a protekcionizmus erőltetése sokkal károsabb hatással is lehet a világra, mint azt sokan gondolnák.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.