Az MNB adatai szerint júniusban a lakáscélú hitelek állománya 3.936 milliárd forint volt, szemben a májusi 4.033 milliárd forinttal. Ebből az 5 éven túli lakáshitel állomány júniusban 3.884 milliárd forintot, májusban 3.980 milliárd forintot tett ki. A háztartások lakáscélú forinthiteleinek állománya júniusban 1.477,1 milliárdot, májusban 1.476,7 milliárd forintot tett ki.
Az euró lakáshitelek állománya júniusban 129,6 milliárd forintra nőtt a májusi 118,7 milliárd forintról. Az egyéb devizában felvett lakáscélú hitelek június végi állománya 2.277,2 milliárd forintra csökkent a májusi 2.384,5 milliárd forintról.
A lakossági szabad felhasználású jelzáloghiteleknél az új szerződések szezonálisan igazított értéke gyakorlatilag nem változott.
A forint személyi hitelek szezonálisan igazított új szerződéses értéke kismértékben emelkedett, míg az euró és svájci frank alapúak új szerződéses értéke kismértékben csökkent. A forint áruhitelek szezonális hatásokkal korrigált értéke nőtt. A svájci frank gépjárműhitelek új szerződéseinek értéke az előző havi szinten maradt. Júniusban a háztartások által felvett forint lakáscélú hitelek átlagos hitelköltség mutatója csökkent, a svájci frank hiteleké emelkedett és az euró hiteleké alig módosult. Nem változott az euró szabad felhasználású jelzáloghitelek hitelköltség mutatója, míg a forint és a svájci frank hiteleké csökkent. A személyi hiteleknél a hitelköltség mutató mindhárom devizanem (forint, euró, svájci frank) esetében csökkent.
A forint áruhitelek költsége csökkent, amelyet a hitelek összetételének megváltozása okozott. A svájci frank gépjárműhitelek költsége kismértékben csökkent.
A nem pénzügyi vállalati hitelek átlagos kamatlábai az 1 millió euró érték alatti forint és euró alapú hiteleknél nem változtak, míg az 1 millió euró érték feletti forinthitelek esetében kismértékben, az euróhiteleknél pedig 1,1 százalékponttal emelkedtek.
Az új betétszerződések szezonálisan igazított értéke a háztartási szegmensben nőtt, míg a vállalati szegmensben nem változott jelentősen. Az adott hónapban a háztartások és a nem pénzügyi vállalatok által újonnan elhelyezett forintbetétek szezonálisan igazított értéke növekedett, míg az euróbetéteké csökkent. A háztartások euróbetéteinek átlagos kamatlába csökkent, a vállalati euróbetétek átlagos kamatlába viszont kismértékben nőtt. A háztartási és a vállalati forintbetétek átlagos kamatlába lényegében a májusi szinten maradt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.