A lakosság nagyobb mértékben takarít most meg, és kisebb hányadban költ pénzt termékekre, szolgáltatásokra, illetve a vállalatok is elhalasztják beruházásaikat. Márpedig a fogyasztás teszi ki a GDP 70 százalékát, így vágyálom lenne azt gondolni, hogy csak egyenesen felfelé van az út a gödörből. Éppen ezért az amerikai kormányzatnak óvatosnak kell lenni azon kérdésben, hogy mikor vonja vissza az ösztönző programokat, mivel egy korai lépés sokkal költségesebb lenne az országnak.
A fogyasztói bizalmat viszont csak úgy lehet helyre állítani Geithner szerint, hogy elősegítik a gazdasági növekedést, megtámogatva az Obama kabinet által szorgalmazott egészségügyi reformmal. Más kérdés, hogy jelentős kritikák fogalmazódtak meg eddig a csomag ellen, és egyáltalán nem biztos, hogy az amerikai kormánynak sikerül könnyen átverni a tervezetet a különféle döntési csatornákon.
Bizakodó az IBM-Google duó. A technológiai óriások is folytatták azt a sormintát, mely a vártnál jobb gyorsjelentéseket illeti. Sőt, az IBM menedzsmentje meg is emelte az egész évre vonatkozó sarokszámait, a Google pedig tovább folytatta működési modelljének sikerszériáját, és már a jövőbeli befektetéseken gondolkodik, mondván a legrosszabb már mögöttünk van.
Mindenesetre vegyes fogadtatás kísérte az eredményszámokat, hisz a Google 3 százalékkal emelkedett, az IBM viszont 3,9 százalékkal esett a zárás utáni kereskedésben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.