A bankok megmentése eddig 850 milliárd fontjába került a brit adófizetőknek. Nehéz elképzelni, milyen következményei lettek volna a gazdaságra és a társadalomra nézve, ha megengedték volna, hogy a jelentősebb bankok összeomoljanak - szögezi le a NAO jelentése.
A válság kezdete óta London államosította a Northern Rockot és részesedést vásárolt az RBS és a Lloyds csoportokból. Az RBS ezen kívül 282 milliárd fontot helyezett el az állam által biztosított, mérgező eszközök számára létesített alapban. Az RBS és a Lloyds várhatóan együtt 100 milliárd fontot fizet vissza az adófizetői pénzekből.
Ám a BBC által idézett jelentés hozzáteszi: még "évekbe telik", amíg ismertté vélik, mekkora költséggel járt az adófizetők számára a mentőakció. Annyi sejthető, hogy jövő áprilisra a veszteség 20-50 milliárd font között mozog majd. A NAO tanulmányából az is kitűnik, hogy 2010 áprilisáig a brit pénzügyminisztérium 107 millió fontot fizet ki a válságelhárítással foglalkozó tanácsadóknak.
Ennek kapcsán a Crédit Suisse és a Deutsche Bank szakemberei járhatnak jól. A NAO számára nem volt világos, hogy pontosan milyen tanácsokat is kapott a brit kormány. És bár a tanácsadók sikerdíj alap dolgoznak, szerződéseikben nem definiálják, mi tekinthető sikeres munkának, így arról London szabadon dönthet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.