Az euróövezetet alkotó 16 országot a pénzügyi válság különböző erővel tépázta meg, ezért a közös valuta is változó mértékben vesztett értékéből.
Az euró bevezetését annak idején a német kancellár szorgalmazta a leghatározottabban. Gyakorlati bevezetésekor 2002. január 1-én Helmut Kohl azonban már rég nem volt hivatalban és az akkori balközép berlini kormány távolról sem osztotta az egykori kereszténypárti kancellárnak az euró megingathatatlanságába vetett bizalmát - közölte az Inforádió.
Azóta a közös valutát ugyan egyre több uniós tagállam vezetette be, a világ egyik legnagyobb biztosítótársaságának, a müncheni Allianznak most közétett kimutatása alapján viszont az eredetileg oly stabil fizetőeszköz értéke ingadozó formában, de egyre inkább lefelé mutat.
Az ingadozásban hírek és híresztelések is szerepet játszanak. A napokban például az euró percek alatt egy centet vesztett a dollárhoz viszonyított értékéből, miután elterjedt Angela Merkel kancellár lemondási szándékának a híre. Ez egy félrefordított jelentésből származott, de mire a berlini kormány cáfolni tudta a távolkeleti pénzpiacon futótűzként elterjedt szenzációt, az eurót csaknem valamennyi tőzsdén csökkenő értékkel jegyezték.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.