Az amerikai Kereskedelmi Minisztérium mai jelentése szerint februárban 0,3 százalékkal több áru talált gazdára a kiskereskedők jóvoltából. Igaz, a januárra bejelentett 0,5 százalékos pluszt 0,1 százalékra mérsékelte a tárca. A múlt év februárjához képest a kiskereskedelmi forgalom 3,9 százalékkal növekedett.
A Reuters által megkérdezett elemzők 0,2 százalékos csökkenésre számítottak februárt illetően a csökkenő autóvásárlások és a rossz időjárás hatására. A Scotia Capital elemzője szerint az adat arra utal, hogy az amerikai gazdaság állapotának javulása változatlan és tartós. Camilla Sutton felhívta a figyelmet arra: sokan aggódtak amiatt, hogyan tér át az Egyesült Államok az államilag támogatott javulásról a fogyasztók által hajtott növekedésre. A kiskereskedelmi forgalom azt jelzi, hogy a folyamat rendben zajlik.
Nem ért egyet az optimista véleménnyel a Cashline. Az elemző cég szerint ebből sokan arra következtetnek, hogy jobb úton halad a gazdaság talpra állása, ami nem igaz, mivel a makroadatok összessége egyáltalán nem erről a képről tanúskodik, bár ha visszaemlékezünk az elmúlt hónapokra, gyakorlatilag azt látjuk, hogy teljesen mindegy, hogy jó-e vagy rossz egy makroadat, a részvénypiacok ez idáig emelkedéssel reagáltak.
Újra olyan kockázatvállalási hajlandóságot lehet tapasztalni a globális pénzpiacokon, mint amilyen 2007-2008-ban volt a lufi kipukkadásának idején. Mindenkit a profitéhség hajt, úgy tekintenek vissza az elmúlt másfél év viszontagságaira, mintha nem is történt volna meg, figyelmen kívül hagyják azt, hogy a fejlett államok óriási adósságállományt halmoztak fel (a lakossággal egyetemben), amit csak fájdalmas intézkedések árán lehet csak kezelni, ami derékba törheti a gazdasági talpra állásba vetett bizalmat – véli a Cashline.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.