A cégek eredményei továbbra is sorra túlteljesítik az elemzők előzetes becsléseit, de ez már nem nagy újdonság. Az sem, hogy viszont eközben sorra jelennek meg a gazdaság lassulását jelző makrogazdasági adatok. A befektetők számára szerdán a gazdaság állapotát felmérő Bézs Könyv és a gyártói megrendelések is csalódást okoztak.
A nap legnagyobb részében az amerikai részvények oldalazva kereskedtek. A Bézs könyv publikálása csak mérsékelt érdeklődést keltett. A könyv adatai semmi újat nem mondtak a gazdaság állapotáról. Mégis, az Egyesült Államok számos államában a gazdasági lassulás jelei fedezhetők fel. A nap végén a gyenge gazdasági adatok felülkerekedtek a pozitív gyorsjelentéseken, és a piac mínuszban végzett. Ezzel a Dow négy napos emelkedése véget ért.
Szerdán tehát estek az indexek. A legerősebb a szállítmányozási szektor volt +1.24%-os növekedéssel, míg az ingatlanszektor tovább növelte veszteségeit, és ezúttal –3.03%-os esésével vezette a piaci hanyatlást. A Dow Jones (10498 pontra) -0.38%-ot, az S&P500 index (1106 pontra) -0.69%-ot, a NASDAQ pedig (2265 pontra) -1.05%-ot gyengült. A NYSE forgalma mindössze 1 milliárd részvény volt.
A heti munkanélküliségi adatok csütörtöki nyitás előtti megjelenése várhatóan nagy jelentőségű esemény lesz a Wall Street-en. A szakemberek szerint nem várható jelentős javulás. Az elmúlt két hónapban a munkanélküli kérelmek száma 450 ezer körül maradt, hetenként ezen érték körül hullámozva.
S&P 500 (SPY)
Az S&P500 index szerdai kereskedése során technikai szempontból semmi említésre érdemes nem történt. Ha az árak csütörtökön tovább esnek, vásárlók léphetnek a piacra 109-110 pont környékén, ami az EMA200 és a hónap közepi támasz szintje. Jelenleg azzal a feltételezéssel dolgozunk tovább, hogy az árak emelkedhetnek, míg a 109-es szint határozottan le nem törik. Ha a piac kitöri a júniusi 113.2-es csúcsot, az ármozgás bizonyítékot szolgáltathat arra, hogy az emelkedés folytatódhat-e. Egy ilyen ármozgás megtörné az év eleje óta kialakult alacsonyabb csúcsok sorozatát, és arra kényszerítené a short pozíciókban érdekelt alapkezelőket, hogy inkább long irányba szálljanak be.
Az index -0.69% mozgással zárt 1106 ponton.
NASDAQ (QQQQ)
A Nasdaq szerdán második napja szenved a profit kivétektől. A hónap elején történt mozgása még mindig erősnek tűnik, melyet főként az emelkedő mélypontok mintázata támaszt alá. Egy esetleges hanyatlás esetén az indexnek meg kell tudnia maradni az EMA200-hoz közeli 44.68 pontos értéken.
Az index -1.05% mozgással zárt 2265 ponton.
Félvezetők ($SOX)
A félvezető szektor a keddi kereskedés elején kitörte a két hetes 370-es csúcsot, de aztán visszahúzódott alá, és Sötét Beborító Felhők gyertyát alakított ki, és most már második napja esik. A szerdai veszteségekkor a piaci résztvevők visszatartják a lélegzetüket, mivel a szektor támaszhoz ért az EMA50 és EMA20 értékénél.
A szektor -1.81% mozgással 359.47 ponton zárt.
Bankok ($BKX)
A bankszektor tegnapi jelentésünkben hangsúlyozott hullócsillag gyertyája szerdán beérett és megerősítést nyert. Ettől a ponttól kezdve a szektor egész nap esett.
Első támasz: 48 pont (az EMA200 indikátor jelenlegi szintje)
Az index -1.32% mozgással 48.74 ponton zárt.
Biotech ($BTK)
A múlt szerdán az EMA200-on kirajzolt és általunk is követett Dragon Fly gyertya továbbra is felfelé hajtja a szektort. Az ágazat szerdán folytatta a profit kivétet, és a nap végén elérte az EMA50-et, ami záráskor megtámasztotta az árfolyamot.
A szektor -1.66% mozgással 1058 ponton zárt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.