"A stressz tesztek hasznosnak bizonyultak számos területen" - vélte Huw van Steenis, a londoni Morgan Stanley európai bankokat kutató részlegének vezetője. Ugyanakkor a tesztek szerinte a reményeikkel ellentétben nem fognak változtatni a helyzeten, és bizonyos értelemben még elmulasztott alkalmat is jelentettek – vélte a Morgan Stanley munkatársa a Bloomberg szerint.
Van Steenis szerint a piac azt remélte, hogy a vizsgálat segítségével megerősíthetik az európai bankokat. Lothar Mentel, a londoni Octopus Investments Ltd. fő befektetési igazgatója úgy fogalmazott: "Ha legalább egyetlen egy olyan bank lett volna, amelyről a piacok nem várták, hogy elbukik, az nagyobb hitelességet adott volna a stressz teszteknek."
Sőt, Komal Sri-Kumar, a Los Angeles-i TCW Group Inc. menedzsere és vezető globális stratégiája egyenesen azt mondta, az a hét bank, amely a teszteken elbukott, már korábban szerepelt a megfigyelési listákon. A tesztek nem mondanak semmi olyat, amit már ne tudnánk."
A Cashline ehhez hozzáteszi, hogy a tesztkörnyezet eleve mesterséges állapotot feltételezett ráadásul úgy, hogy a bankok esetében csak a kereskedési könyvet vizsgálta. Ez azokat az eszközöket tartalmazza, amelyeket a bank nagyon rövid távon tart és szándékában áll rövidesen értékesíteni. Egyes hosszabb lejáratú eszközöket, pl. állampapírokat azonban befektetési céllal (akár lejáratig tartva) sokkal tovább is megtarthat a pénzintézet, ezeket azonban nem a kereskedési könyvben mutatják ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.