"A kormány anélkül nyújtotta be a törvénymódosítást a parlamentnek, hogy egyeztetett volna a jegybanki vezetéssel", itt a kormány részéről nyomásgyakorlás történt - emelte ki Simor András.
Az elnök szerint itt nem arról van szó, hogy hány millió a jegybankelnök fizetése, hanem arról, hogy a személyi ügyekben sérül a jegybank függetlensége, mert a jegybanki vezetés mandátuma közben akarják megváltoztatni a javadalmazást.
A fizetésével kapcsolatos kérdésekre válaszolva Simor úgy fogalmazott: aki azt a kérdést teszi fel, hogy hány milliós fizetéstől lesz független a jegybankelnök, az nem érti a jegybanki függetlenség lényegét. Szerinte a válasz nem milliókban mérhető, arról van szó, hogy az egyszer rögzített bérekhez a mandátum ideje alatt nem lehet hozzányúlni. Mint mondta, önkéntességről ebben a kérdésben már nem lehet szó, mivel a kormány nem kereste meg a jegybankot a témában való egyeztetésre, hanem nyomást gyakorolt majd törvényjavaslatot nyújtott be. Azt, hogy ennek hatályba lépése esetén mi lesz, Simor szerint az Európai Központi Bankon múlik, akik a múlt héten sem az ő, hanem a kormány megkeresésére foglaltak állást a témában. "Vita nem köztem és a kormány között van a fizetésemről, hanem a kormány és az EKB között a törvényességi kérdésekről" - fogalmazott a jegybankelnök.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.