A statisztikák tükrében nincs ok panaszra az eredmény alakulását illetően sem: az adózás előtti nyereség meghaladta az 50 milliárd forintot, ez több mint ötszöröse az egy évvel korábbinak.
Az óriási fejlődés ugyanakkor csalóka, hiszen 2008 és 2009 fordulóján két új, a fióktelepek között igen nagy méretűnek számító (erős középbankként aposztrofálható) szereplő – a Citibank, illetve az Axa magyarországi fióktelepe – is megjelent a piacon. E két versenyző pedig alapjaiban alakította át az elmúlt években éppenhogy kialakult piacot, hiszen önmagukban több mint 1000 milliárd forinttal járulnak hozzá a szektorszintű mérlegfőösszeghez.
Ráadásul a fióktelepek piaca a rohamos fejlődés ellenére sem túl népes: 2009 végén 11 szereplőt tartott nyilván a pénzügyi felügyelet (PSZÁF), amelyből négy adja az összesített eszközállomány bő 80 százalékát. (A fióktelepek részesedése egyébként a teljes, a takarékszövetkezeteket is tartalmazó hitelintézeti piacból mindössze bő 7 százalékot tesz ki.)
Az idei első negyedéves számokat vizsgálva viszont már jóval árnyaltabb a kép, és hasonlatosabb a részvénytársasági formában működő bankokéhoz. A PSZÁF adatai szerint ugyanis a március végén regisztrált, 2329 milliárdos összesített mérlegfőösszeg már 16,7 százalékkal elmarad az egy évvel korábbitól, a hitelek 2,2 és a betétek 18,3 százalékos zsugorodása mellett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.