Emellett a Fed a korábban vártnál gyengébb amerikai gazdasági kilátásokra is felhívta a figyelmet, más szakértők pedig deflációs kockázatokra figyelmeztetnek. Mindezek nyomán szinte óráról órára lehet érzékelni a kockázatkerülés erősödését szerte a világon. A reggeli órákban különösen az ázsiai tőzsdék jelezték érzékenyen a változásokat.
A kockázatkerülés jeleként a dollár tegnap este óta jelentősen erősödött az euróval szemben, és ma reggel már az 1,30-as szintet közelíti, noha este még 1,32 felett is járt a kurzus.
A változó nemzetközi hangulat mára forint árfolyamát is erősen befolyásolta. Bár már tegnap délután gyengülni kezdett a hazai deviza, a ma reggeli 280 forint fölötti euróárfolyam 2-3 forinttal magasabb a tegnap reggelinél. Az euró árfolyama 281 forint fölé is benézett. A dollárért ma negyed tízkor 215,17, a svájci frankért 202,69 forintot kértek, szemben a tegnap reggeli 211,08 és 200,24 forinttal.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 297,24 pontos csökkenéssel, 22 241,29 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest ez 1,32 százalékos gyengülés. A nap folyamán az esés folytatódhat, és immár nem csak az OTP, de a többi részvény is követheti a trendet. Egy órával a nyitás után valamennyi vezető részvény mínuszban állt: az OTP mínusz 2,15, a Mol mínusz 2,20, az MTelekom mínusz 1,19 százalékon. A gyógyszergyári papírok valamivel még az egy százalék alatti negatív tartományban mozogtak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.