BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jobban teljesítettek a devizahitelesek a 90 napon túl nem teljesítő hiteleknél

A PSZÁF adataiból kiderül, hogy a március végétől június végéig terjedő időszakban folyamatosan nőtt a lakosság 90 napon túl lejárt hiteleinek aránya a teljes hitelállományhoz képest.

8,1 százalék a lakossági, 90 napon túl nem teljesítő hitelek aránya a részvénytársasági hitelintézetek körében - derül ki a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) által kedden közzétett június végi adatokból.

A forinthitelek esetében 8 százalékról 9,4 százalékra, a devizahitelek esetében 6,8 százalékról 7,4 százalékra. Megjegyzendő, hogy a teljes hitelállományon belül a devizahitelek aránya 62 százalék, a forinthiteleké 38 százalék volt.

Még sötétebb a kép a vállalati hiteleknél. A félév végén a 90 napon túl lejárt hitelek aránya 10,7 százalékra nőtt a március végi 8,8 százalékról. Ezen belül a forinthiteleknél 10,4 százalékról 12,3 százalékra emelkedett a 90 nap után sem fizető vállatok aránya, míg a devizahiteleknél 7,4 százalékról 9,3 százalékra.

 A 90 napon túl lejárt összes lakossági hitel összege 616 milliárd forint. Az újratárgyalt, illetve átstrukturált hitelek állománya 311 milliárd forint, míg a 90 napnál kisebb késedelemmel nyilvántartottaké 1.384 milliárd forint.

Első látásra meglepő, hogy a devizahitelek körében jobb az arány (7,4%), mint a forinthiteleknél (9,4%), árnyalja azonban a képet, hogy az átstrukturált és a 90 napon belül nem fizető hitelek aránya a devizahitelek esetében jóval nagyobb - írja a portfolio.hu.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.