Nemcsak a magyarországi, de a közép- és keleti-európai országok befektetőire általában jellemző, hogy nem igazán kockázatvállalók, azonban a magyarok még ezen körön belül is a legkevesebb bizonytalansággal járó mellett szeretnek dönteni. Az év második felében a tartós befektetési számla felfutása rendezheti át ismét a befektetési piacot – mondta el Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.
A válság óta csökkent a kockázatosabb vegyes illetve részvény eszközök alkalmazásának arányát, amely csak részben állt helyre. Horváth véleménye szerint egyértelműen megfigyelhető, hogy a gazdasági és pénzügyi válság hatására minden befektetői típus elmozdult a biztonságosabb befektetési eszközök irányába, és ez a tendencia csak részben állt helyre, annak ellenére, hogy az elmúlt 12 hónapban a részvénypiacok már ismét jól teljesítenek.
A tapasztalatok szerint a válságot követően akár évekre is szükség van ahhoz, hogy a befektetők ismét elmozduljanak a kockázatosabb, de magasabb hozamot ígérő befektetési eszközök irányába. A közeljövőben várhatóan a tartós befektetési számla lehet nagy hatással a kockázatvállalási hajlandóság változására. Mivel ezeknél a számláknál a tipikus néhány hónapos befektetési időtartamnál hosszabb időtávban, leginkább 3 vagy 5 évben érdemes gondolkodni, ezért várhatóan a befektetők könnyebben elmozdulnak majd a kockázatosabb, de hosszabb távon nagyobb hozamot eredményező vegyes illetve részvény típusú befektetések irányába. Már most több tízezer ilyen számla van a magyar piacon, a második félévben további felfutásra számít az alapkezelő, ismét átrendezve ezzel a befektetési piacot.
Az alapkezelő közleménye szerint az első negyedév végén 742 milliárd forint volt a teljes általuk kezelt vagyon mértéke, ebből csupán 157 milliárd származott intézményi ügyfelektől.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.