Ebben a környezetben azonban az S&P500 tagjainak átlagos 3,8 százalékos osztalékfizetési rátája sokkal csinosabbnak tűnik. Természetesen nem szabad elfeledkezni arról, hogy az osztalékfizetés nem kőbe vésett momentum, könnyen elképzelhető tehát, hogy egy kedvezőtlen gazdasági környezetben a vállalatok az osztalék csökkentéséről és/vagy visszatartásáról döntenek. Ekkor pedig búcsút lehet inteni a kellemes osztalékhozamoknak, és persze az is valószínő, hogy ezeket a bejelentéseket a befektetők is eladásokkal honorálják.
Ennek fényében tehát érdemes a kérdést más megvilágításból kezelni: az amerikai államkötvények piacán hónapok óta tart a buli: részben a deflációs veszélyek pedzegetésével, részben a biztonságos befektetés szajkózásával újabb és újabb százmilliárdok vándoroltak ebbe a szegmensbe, holott a mögöttes történet (amerikai államadósság finanszírozása, az adósságpálya alakulása) koránt sem olyan csillogó, mint ahogy a média az előadja. Előbb-utóbb azonban ezen eszközosztály tekintetében is észbe kapnak majd a befektetők.
Megint az írek a tőzsdei hírek között. Tegnap az ír kormány meghosszabbította a rövid távú banki kötelezettségekre és betétekre vonatkozó garanciáját, amely igazából megfelelt a piaci várakozásoknak. A bankokkal kapcsolatos általános negatív attitűd (részben a stressz tesztekkel kapcsolatos kiújuló aggodalmak miatt) azonban duplán nehéz helyzetbe hozta az ír kormányt és a felügyelete alatt lévő Anglo Irish Bankot is. A pesszimizmus pedig szerepet játszhatott az euró gyengülésében is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.