Mohamed Ali-Khatibi az AP-nek nyilatkozva hangsúlyozta, hogy az árfolyamemelkedés a közel-keleti forrongásnak tudható be és a harcokkal kapcsolatos aggodalmak nyomják fel az olaj árát. A Brentért ma 121 dollárt is elkértek, míg a WTI nyersolaj hordójáért 108 dollárt fizettek a kereskedők.
Khatibi szerint természetes, hogy az olajexportáló országokban zajló felkelések felemelik az olajárat, de mivel az OPEC nem képes befolyásolni a politikai helyzetet, nincs értelme rendkívüli ülést tartani. Az iráni vezető ezzel kizárta, hogy a kitermelő államok a közeljövőben emeljék a termelést, ezzel enyhítve az árnyomást. Az OPEC a globális kitermelés 35 százalékát biztosítja és jelenleg négy, a szövetséghez tartozó Öböl-menti országban folyamatosan az összeütközések a kormány és a felkelők között.
Az OPEC immár két éve változatlan termelési kvótával dolgozik, ugyanakkor egyes tagállamok egyénileg már túllépték ezt a mennyiséget. Szaúd-Arábia például emelte termelését a líbiai olaj pótlására.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.